ליברמן לאובמה: נמשיך לבנות בי-ם

בראיון ב"פגוש את העיתונות" מבטיח שר החוץ כי כבר באוקטובר הקרוב תימשך הבנייה בירושלים. בנוסף קרא שר החוץ לתגובה בינלאומית נגד תוכנית הגרעין האירני וטען כי קיים כישלון מערכתי של המערב בנושא. סקר "פגוש את העיתונות": 72% מהישראלים חושבים שהתבטאויותיו של ליברמן מזיקות למעמדה של ישראל בעולם

שר החוץ אביגדור ליברמן התארח הערב בתוכנית פגוש את העיתונות וקרא לנשיא האמריקני ברק אובמה להפסיקו ולנסות להתערב בנושא ירושלים. "בנושא ירושלים אסור לוותר", טען ליברמן. "אנחנו מדינה ריבונית ולא מדינה נוספת של ארצות הברית. לא נגביל את היהודים או את הערבים לבנייה בירושלים".

"בחודש אוקטובר הבנייה תתחדש", הבטיח שר החוץ. "יש התחייבות של ראש הממשלה ושל כל הצמרת המדינית. אני חושב שיש פה עמדות מאוד ברורות של כל הצמרת הישראלית וכשאני עושה את המאזן מה עשתה ישראל בשנה האחרונה ומה עשתה הרשות הפלסטינית - יש דיסוננס".

ליברמן התייחס בנוסף גם לביטול השתתפות ראש הממשלה בנימין נתניהו בועידת הגרעין שתיפתח מחר בוושינגטון. "לצערי, הוועידה לא תתעסק בדבר המרכזי וזה האיום האירני", אמר ליברמן.

"כישלון מערכתי של המערב כולו בסוגיית הגרעין האירני"

שר החוץ המשיך להתריע בנושא הגרעין האירני וקרא לפעולה מצד הקהילה הבינלאומית. "מדינת ישראל חייבת להתריע ברגע שאנחנו רואים שאירן מתריסה מול כל הקהילה הבינלאומית ומתנהגת לא רק בחוצפה, אלא בארוגנטיות", אמר ליברמן. "יש כישלון מערכתי של המערב כולו בסוגיית הגרעין האירני".

בנושא האירני, הוסיף ליברמן, על מדינת ישראל לסמוך קודם כל על עצמה ולא לתלות את עתידה בפעולותיהן של מדינות אחרות. "בעת הזו אנחנו חייבים וצריכים לצפות לוועידה הרבה יותר מעשית שעוסקת באירן, בלי כל הניסיון לעטוף את הנושא הזה בהרבה דברים אחרים", הוסיף שר החוץ.

סקר של "פגוש את העיתונות", לפיו 72% מהציבור חושבים שהתבטאויותיו של שר החוץ מזיקות למעמד ישראל לא מטריד את ליברמן. "נכנסתי למשרד החוץ עם 15 מנדטים. אני לא פועל לפי מצבי רוח ולא לפי הסקרים. אני לא מזגזג", הוא אמר. "אני חושב שאנחנו יכולים לזקוף לזכותנו הרבה שינויים. זו פעם ראשונה שבזירה הבינלאומית יש לנו יותר משני ידידים", טען שר החוץ בנוגע ליחסים הדיפלומטים הפורחים עם מדינות כמו פנמה.

 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק