ממשל אובמה מנסה להרגיע את עזה

ארה"ב מגיבה לראשונה מזה תקופה ארוכה לתקיפות של צה"ל ברצועת עזה. מהבית הלבן קראו אמש לישראלים ולפלסטינים לשמר את השקט היחסי ששרר לאחרונה אך עם זאת אמרו כי "לישראל יש זכות להגנה עצמית"

הממשל: לא לאמצעים צבאיים ברצועה (חדשות 2)

דובר מחלקת המדינה האמריקאית, פיליפ קראולי, קרא אמש לישראל ולפלסטינים לשמר את השקט היחסי ששרר בשנה האחרונה בדרום. על פי דיווחים בסוכנויות זרות בהתייחסו להסלמה ולתקיפות צה"ל בעזה אמר קראולי כי "לישראל הזכות להגנה עצמית. עם זאת, אנחנו לא סבורים שבסופו של דבר ניתן לפתור את הסכסוך באמצעים צבאיים".

זו הפעם הראשונה מזה תקופה ארוכה שהממשל האמריקני נזקק להגיב לתקיפות של צה"ל ברצועת עזה ולירי הרקטות לעבר יישובי עוטף עזה. "עלינו לחדש את שיחות הקרבה, להתמקד במהות, לעבור למשא ומתן ישיר ולבסוף להגיע להסדר שיסיים את הסכסוך אחת ולתמיד", הוסיף קראולי. "אנחנו מודאגים מצעדים - לגיטימיים או לא - שעלולים לגרום לזעזוע שיימנע התקדמות".

בתגובה לתקיפה שביצע צה"ל במהלך ליל חמישי ברצועת עזה, ראש ממשלת חמאס איסמעיל הניה קרא אתמול לקהילה הבינלאומית "להתערב באופן מיידי על מנת לרסן את המלחמה הישראלית". הניה גינה את תקיפות חיל האוויר ורמז כי חמאס פועל כדי לשמור על הרגיעה ועל מנת להפסיק את ירי הרקטות לעבר ישראל: "ממשלתי מנהלת מגעים עם יתר הפלגים הפלסטינים במטרה לשמור על ההבנות הפנימיות. כל זאת על מנת להגן על עמנו ולחזק את אחדותנו".

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק