חמאס מצנן את התקווה: אין התקדמות בעניין שליט

נגוזה התקווה החדשה: בישראל חשבו כי אולי "חנינתו" של אחד ממקימי החמאס בגדה המערבית, השייח' סאלח אעורי - תוביל להתקדמות במו"מ לשחרור שליט. אבל בתנועה ממהרים להרגיע וגם לאכזב: "חמאס כבר מההתחלה התנגדה לקשירת שחרורו של אעורי לעסקת שליט"

בחמאס ממהרים הבוקר לצנן את האווירה האופטימית סביב הדיווחים בדבר חידוש המגעים לשחרורו של החייל החטוף גלעד שליט. בארגון מבהירים היום כי המגעים עודם מוקפאים, וכי אין כל חדש בעניין השיחות. בכירים בארגון התייחסו היום במספר כלי תקשורת ערביים גם לדיווחים שפורסמו אמש במהדורה המרכזית, לפיהם אחד מאסירי חמאס, סאלח עארורי ששוחרר מהכלא הישראלי יסייע בחידוש המגעים לשחרור שליט.

"חמאס לא תקבל שאחד מאנשיה יהיה מתווך בינה לבין הכיבוש", אמר הבוקר בכיר חמאס סלאח אל-ברדוויל, בתגובה לדיווח אמש שהביא כתבנו אוהד חמו. "חמאס כבר מההתחלה התנגדה לקשירת שחרורו של אעורי לעסקת שליט. אין שום קשר בין שתי הסוגיות". אל-ברדוויל אף הוסיף כי שחרורו של עארורי מהכלא הישראלי גם כן לא נעשה כחלק מעסקה כלשהי. "גירושו לסוריה נעשה בהסכמתו, ובלי שום קשר לשחרורו מהכלא הישראלי", הדגיש.

בכיר החמאס הדגיש גם כי אל לישראל לחשוב כי המקרה של אעורי עשוי להוות דוגמא או מודל לעסקה עם חמאס. "האופן בו שוחרר וגורש אינו מעיד על כך שיתר האסירים יעשו כן", אמר.

"המתווך לא מגיע לסבב נוסף"

על פעילות המתווך הגרמני אמר אל-ברדוויל: "הוא לא מגיע לסבב שיחות נוסף. לחמאס אין כל מידע על כך. המשא ומתן בעניין עסקת השבויים מוקפא, ואין שום פעילות בנושא". גם ראשי הארגון בדמשק ובלבנון הדגישו היום כי אין כל קשר בין שחרורו של עארורי לעסקת שליט, וטענו אף הם כי "אין כל חדש במגעים".

אמש דיווחה סוכנות הידיעות האיטלקית, כי המתווך הגרמני דווקא שב לפעול בסוגיית שליט. בכיר חמאס שהעדיף להישאר בעילום שם התראיין לסוכנות הידיעות, וטען כי "ערוץ התיווך בין הצדדים לא הופסק". לדבריו, "המתווך הגרמני מנהל מגעים עם שני הצדדים וראש הממשלה בנימין נתניהו חושש להיענות לתנאיו של חמאס במשא ומתן.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק