נתניהו לשביעייה: ישנם חילוקי דעות עם וושינגטון

בשעה זו מכנס ראש הממשלה את צוות שרי השביעייה. נתניהו ידווח לשרים על המגעים שלו עם הנשיא האמריקני ברק אובמה מוקדם יותר השבוע. ראשי שדולת ארץ ישראל בכנסת פנו במכתב אל ארבעה משרי השביעייה בבקשה שלא לבצע מחוות נוספות לפלסטינים מצד ישראל כתנאי לחידוש השיחות איתם

ראש הממשלה בנימין נתניהו כינס בשעות הצהריים את צוות שרי השביעייה. נתניהו דיווח לשרים על המגעים שלו עם הנשיא האמריקני ברק אובמה מוקדם יותר השבוע. נתניהו אמר לשרים כי חילוקי הדעות עם וושינגטון טרם יושבו, אך הודיע כי יפעל בשקיפות מלאה כלפי הממשל בוושינגטון ויציג את רשימת ההקלות שהשביעייה תגבש

מוקדם יותר היום פנו ראשי שדולת ארץ ישראל בכנסת ח"כ זאב אלקין וח"כ אריה אלדד,במכתב אל ארבעה משרי השביעייה - השרים אביגדור ליברמן, בני בגין, בוגי יעלון ואלי ישי בבקשה שלא לבצע מחוות נוספות לפלסטינים מצד ישראל כתנאי לחידוש השיחות איתם.

ביקור ללא הסכמות

ראש הממשלה חזר מוושינגטון, מבלי שהושגה הסכמה בין ישראל וארה"ב, בנקודות המחלוקת הקשות. למרות המאמצים הרבים במשך שעות ארוכות של צוותי המשא ומתן של ישראל וארצות הברית - לא הושגו הבנות או הסכמות כלשהן בין הצדדים.

המשבר ביחסים מבוסס על המחלוקת הנוגעת להמשך הבנייה במזרח ירושלים, לאופן ניהול המשא ומתן ולשאלה כיצד יידונו נושאי הליבה במהלך שיחות הקרבה עם הפלסטינים. לאחר חזרתו ארצה מתכוון ראש הממשלה בנימין נתניהו להביא את הדרישות שהעלה הנשיא האמריקני ברק אובמה בפני שרי השביעייה, בניסיון לשים את המשבר הזה מאחור.

רגעים לפני שעלה למטוס אמר ראש הממשלה: "אנחנו מנסים למצוא את שביל הזהב - בין המדיניות המסורתית של ממשלות ישראל לבין הרצון שלנו לחדש את המו"מ". למרות המצב מאמין נתניהו כי הפסגה בוושינגטון לא הייתה כישלון, "אני חושב שהתקדמנו היום", אמר.

השליח האמריקני המיוחד למזרח התיכון ג'ורג' מיטשל הגיע בשלב מסוים וניסה להציל את המצב העגום בדיונים - אבל גם זה לא עזר.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק