ליברמן: "לא מחפשים לריב - אך לא נוותר"

מסרב לוותר על הבנייה במזרח ירושלים, חושב שבמערב לא מבינים את שורש הסכסוך עם הפלסטינים ויורה חצים לעבר קדימה. שר החוץ אביגדור ליברמן בריאיון מיוחד בעקבות המתיחות עם ארה"ב

בעוד המשבר עם ארה"ב בשיאו, מבהיר שר החוץ אביגדור ליברמן כי על עקרון אחד אין בכוונתו לוותר - המשך הבנייה במזרח ירושלים.

"אין פה עניין של פשרה, זה עניין של עיקרון", מדגיש ליברמן ופוסק: "ישראל צריכה להגיד דבר אחד ברור: ירושלים זו לא התנחלות, היא בירת ישראל. אנחנו לא מחפשים לריב - אבל לא נוותר על זכותנו הבסיסית".

לדברי שר החוץ, אין ראש ממשלה ישראלי, ללא קשר לעמדתו הפוליטית, שיכול לאסור על יהודים לבנות או לרכוש בתים במזרח ירושלים. "זה בדיוק כמו שלא אוסרים על ערבים לקנות במערב העיר", הסביר ליברמן. "אנחנו מדינה ריבונית שמסוגלת וחייבת להגן על האינטרסים הלאומיים שלה".

עוד הוסיף שר החוץ כי שורש הבעיה טמון בכך שהמערב מתקשה להבין את שורש הסכסוך הישראלי-פלסטיני. "רובם חושבים שאם נחזור לגבולות 67 יהיה פה שלום למחרת. זו אשליה - הסיום רק יחריף ויעבור לתוך הגבולות", סבור ליברמן.

כהרגלו, לא שוכח יו"ר ישראל ביתנו לעקוץ את יריביו מקדימה, ומבקש מאלה שמעבירים ביקורת על ממשלת נתניהו להיזכר בזמן כהונתם. "כולם נתקפו אלצהיימר?", הוא תוהה. "קדימה מנסה להוביל התקפלות ב'. אני מציע לראשי התנועה לבדוק מה הבטחתם לפני ומה הייתה התוצאה".