גיסו של נתניהו: אובמה אנטישמי

חגי בן ארצי, אחיה של שרה נתניהו וגיסו של רה"מ, התבטא בחריפות נגד נשיא ארה"ב ברק אובמה והאשים אותו באנטישמיות. "כשמגיע נשיא אנטישמי לאמריקה - זה המבחן שלנו להגיד 'אנחנו לא מוותרים'", אמר בן ארצי בראיון לגלי צה"ל. "צריך להגיד את זה ברור ופשוט: יש נשיא אנטישמי באמריקה, לצערנו". רה"מ: מסתייג מדבריו

צרות במשפחה: בימים מתוחים אלה, כשיחסי ישראל-ארה"ב עומדים במבחן, בוחר גיסו של ראש הממשלה חגי בן ארצי, לתקוף בחריפות את הנשיא האמריקני ברק אובמה ולהאשים אותו באנטישמיות "במתפרצת בכל פעם מחדש". נתניהו מיהר לגנות את דבריו של בן ארצי והדגיש כי הוא מסתייג מהשקפתו.

"לצערנו הנשיא הזה הוא נשיא אנטישמי ואנחנו צרכים להיות מודעים לזה ולהשתחרר מהאשליה שנשיא כזה יעזור לנו מול אירן", אמר בן ארצי בראיון שנערך הבוקר בערוץ החדשות. "הוא ישב במשך 20 שנה ושתה בצמא את דעותיו של כומר אנטישמי. האמריקנים אמנם מנסים להסתיר את זה, אבל זה מתפרץ ובא לידי ביטוי בדרישות שאף נשיא אמריקני לא דרש קודם ממדינת ישראל".

כשנשאל על היחסים בין נתניהו לבין הממשל בוושינגטון, אמר בן ארצי כי הוא" חושב שהגיע הזמן להגיד שזו לא הבעיה של אובמה עם רמת שלמה או עם נתניהו, אלא בעיה שלו עם עם ישראל ועם מדינת ישראל".

האנטישמיות מתפרצת מתוכו בכל פעם מחדש

"צריך להבחין בין אמירות לבין מעשים של ארצות הברית. אמירות רבות נעשות כדי לצאת ידי חובה, אבל המעשים הם אנטישמיים. אי אפשר לומר שאמריקה בשנה האחרונה בראשותו של אובמה התייצבה לצדה של ישראל", הבהיר בן ארצי את עמדתו בנוגע לאופן שבו צריכה ישראל להתמודד מול הלחץ האמריקני.

"צריך להגיד את זה ברור ופשוט: יש נשיא אנטישמי באמריקה, לצערנו", טען בן ארצי בנחרצות. "כפוליטיקאי שרץ לנשיאות הוא היה חייב להסתיר את זה, אבל בכל פעם זה מתפרץ מבפנים. זה יוצר מצב קשה למדינת ישראל, אבל אנחנו, על האינטרסים העמוקים שלנו, לא מעלים על הדעת אפילו לוותר".

לשכת ראש הממשלה מיהרה לפרסם תגובה בה נאמר: "ראש הממשלה בנימין נתניהו מסתייג ולחלוטין אינו מסכים לדבריו של חגי בן ארצי, שצוטטו הבוקר בתקשורת. זו איננה הפעם הראשונה שראש הממשלה חולק מכל וכל על אמירות של מר בן ארצי, שחלק מהן כוונו בעבר כלפי מר נתניהו עצמו".