הילרי קלינטון: "הקשר עם ישראל יציב"

האם המשבר ביחסי ישראל-ארה"ב בדרך לסיומו? כך לפחות עולה מדברים שנשאה הערב מזכירת המדינה האמריקנית הילרי קלינטון בתדרוך לעיתונאים בבית הלבן, כשהגדירה את הקשר עם ישראל כ"יציב ובלתי ניתן לזעזוע". עם זאת הדגישה קלינטון: אנו ממתינים לתגובה מצד ישראל על האופן בו ניתן לתקן את הנזק

על רקע המתיחות עם וושינגטון משגרת היום מזכירת המדינה האמריקנית הילרי קלינטון מסר של פיוס כלפי ירושלים. בתדרוך לעיתונאים בבית הלבן הגדירה קלינטון את הקשר עם ישראל כ"קרוב ובלתי ניתן לזעזוע".

"יש לנו מחויבות אבסולוטית לביטחונה של ישראל", הוסיפה קלינטון בדבריה שייתכן כי באו לרכך את המשבר מול ירושלים בנושא ההכרזה על הבנייה בהתנחלויות בעת ביקורו של סגן נשיא ארה"ב ג'ו ביידן.

קלינטון הוסיפה כי על ישראל להראות את מחויבותה לתהליך המדיני במזרח התיכון באמצעות פעולות אפקטיביות מיידיות. עם זאת, דחתה קלינטון את הטענות כי יחסי ארה"ב-ישראל מצויים במשבר חמור.

מזכירת המדינה הודיעה כי בכירים אמריקנים וישראלים נמצאים בשיחות אינטנסיביות "על צעדים שאנחנו חושבים שיכולים להדגים את המחויבות של הצדדים לתהליך". עוד הוסיפה כי הנשיא ברק אובמה והממשל האמריקני ממתינים לתגובה מצד ישראל על האופן בו ניתן לתקן את הנזק שנגרם בעקבות ההצהרות בשבוע שעבר.