מה אמר אודי סגל לחברי חדשות 2 בפייסבוק?

כתבנו המדיני אודי סגל ענה מוקדם יותר היום על שאלות חברי חדשות 2 בפייסבוק. במהלך האירוח ענה סגל על שאלות הגולשים בסוגיות הכי בוערות: הגרעין האירני, הנזיפה האמריקנית בנתניהו, ההפגנות בשיח ג'ראח ועל מקומה של התקשורת במדינה דמוקרטית

שר החוץ לא מפסיק לבקר את התנהלות המשטרה וגורם אי נוחות לראש הממשלה? ועדת הבנייה המחוזית של עיריית ירושלים מאשרת בנייה בשטחים למרות ההקפאה וכל זאת דווקא כאשר סגן נשיא ארה"ב ג'ו ביידן מגיע לביקור? הכתב המדיני של חדשות 2 אודי סגל, שסיקר ועקב באדיקות אחרי הפרשיות השונות של ראשי המדינה מגיע היום לצ'ט מיוחד לחברי חדשות 2 בפייסבוק.

בצ'ט שייערך מיד לאחר סיום התוכנית מהדורה ראשונה בשעה 17:30, יענה הכתב על השאלות שנוגעות לסיפורים העכשוויים וגם לפרשיות אותן סיקר במהלך 11 השנים מאז שסגל הצטרף לחברת החדשות.

מה שאלו הגולשים את אודי?

במהלך השיחה עם הגולשים ענה סגל על שאלות שהופנו אליו בנוגע לסוגיות בוערות: בנושא הגרעין האירני גרס סגל כי לאירן אין פצצה גרעינית עדיין, והוסיף כי "ישראל ומדינות רבות בעולם מנסות באמצעים שונים לעצור את התהליך לייצור פצצה גרעינית". סגל קישר בין המו"מ עם הפלסטינים לבין המאמצים הדיפלומטים לעצור את תוכנית הגרעין של אירן. "התהליך המדיני יכול לסייע לאמריקנים לגבש קואליציה נגד אירן", הסביר.

בנושא המאמצים לשחרורו של החייל החטוף גלעד שליט, אמר כתבנו המדיני כי ישראל עדיין ממתינה לתשובת חמאס, והמקסימום שישראל דורשת הוא פחות מהמינימום שחמאס דורש ולכן העסקה לשחרורו עדיין תקועה.

סגל גם הוסיף את פרשנותו להפגנות האחרונות בשכונת שיח ג'ראח שבמזרח ירושלים. "במדינה דמוקרטית צריך להגן על זכותו של המיעוט להביע את דעותיו גם אם הן שונות, מרגיזות או קיצוניות ולכן צריך לאפשר הפגנות בשייח' ג'ראח, גם אם התוצאה היא לפעמים עימותים וכוח אדם ויותר עבודה לשוטרים".

לסיכום, הגיב סגל על הטענות שהופנו אליו בתור עיתונאי על ידי מספר גולשים, שטוענים כי התקשורת העצימה את המשבר האחרון בין ישראל לארה"ב סביב נושא אישור הבנייה בשכונת רמת שלמה. "למרות שיש לנו כוח, ההשפעה שלנו על המשבר היא פחות דרמטית ממה שפוליטיקאים וחברי כנסת אומרים שהיא, אם שרת החוץ של ארה"ב וסגן הנשיא נוזפים ממושכות ברה"מ, הפרשנות שלנו בנושא היא מתבקשת".

רוצים לקבל עדכוני חדשות שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק