ביידן ברמאללה: "הבנייה במזרח י-ם פוגעת באמון"

סגן נשיא ארצות הברית ביידן הגיע היום לרמאללה ויצא בהודעת גינוי כלפי כוונת הממשל הישראלי להמשיך ולבנות אלפי יחידות דיור ברמת שלמה - במזרח ירושלים. "הבנייה במזרח ירושלים פוגעת באמון", אומר ביידן במסיבת עיתונאים משותפת עם יו"ר הרשות אבו-מאזן. לדבריו אמון הוא דבר מהותי עכשיו לשם חידוש שיחות השלום

"ההחלטה של הממשל הישראלי מאמש להמשיך בתכנית לבניית יחידות דיור במזרח ירושלים פוגעת באמון", כך אומר היום סגן נשיא ארה"ב ג'ו ביידן, במסיבת עיתונאים משותפת עם יו"ר הרשות אבו-מאזן.

כצפוי, תגובתו של ביידן מגיעה היום בעקבות האישור של ממשלת ישראל לבניית יחידות דיור חדשות במזרח ירושלים. לדברי ביידן, החלטה זו, דווקא בעיתוי רגיש בו אנו נמצאים כעת, פוגעת באמון של הפלסטינים ביוזמת השלום החדשה שנרקמת. "זו אחריותם של הנהגת שני הצדדים ליצור אווירה של תמיכה בדיונים על השלום ולא לסבך אותם", הוא אמר במסיבת העיתונאים ברמאללה.

לא התייחס לכיכר המחבלים

סגן נשיא ארה"ב טוען כי ההחלטה פוגעת באמון הדרוש בדיוק בימים אלו, כדי להתחיל בשיחות שיביאו לתוצאות, לדבריו. ביידן קרא לאזרחי ישראל ולאזרחים הפלסטינים, כמו לממשלות המדינות לנקוט בצעדים אמיצים, להוכיח את שאיפתם לשלום.

עם זאת, הוא לא התייחס במסיבת העיתונאים לכוונת הממשל הפלסטיני להקים כיכר לזכרם של מחבלים מתאבדים שפגעו באוכלוסייה אזרחית בישראל.