ישראל תסייע לטורקיה לחלץ את הלכודים ברעידת האדמה

טורקיה ביקשה מישראל לסייע לה בחילוץ הלכודים ברעידת האדמה שפקדה את המדינה. בתגובה לפנייה הנחה שר הביטחון את כוחות החילוץ של פיקוד העורף להיערך ליציאה מיידית לאזור האסון

מפשירים את הקרח: שר החוץ הטורקי אחמד דאוד אוגולו פנה לישראל בבקשה שתסייע בטיפול בתוצאות רעידת האדמה במדינה. בתגובה לפנייה, הורה שר הביטחון ליחידת ההצלה של פיקוד העורף להיערך ליציאה למקום באופן מיידי. כוחות החילוץ צפויים לסייע לטורקים לאתר את הלכודים שנמצאים מתחת להריסות שנגרמו בעקבות רעידת האדמה.

במקביל דיווחה רשת הטלוויזיה הטורקית NTV  כי ככל הנראה ישובו הטורקים לתווך במשא ומתן בין ישראל לבין הסורים. את הדברים, כך על פי הדיווח, אמר ארדואן לעיתונאים בערב הסעודית ואף מסר כי השיחות צפויות להתחדש בקרוב. גורמים רשמיים בישראל סירבו להגיב לדברים, אך לפי הפרסומים בטלוויזיה הטורקית - המהלך זוכה לתמיכת הממשלה בישראל.

טורקיה כבר תיווכה בעבר בין סוריה לבין ישראל מספר פעמים בעבר. סבב השיחות האחרון בין סוריה לבין ישראל נערך בשנת 2008 והסתיים ללא תוצאות.

בישראל הביעו בחודשים האחרונים חוסר עניין מהמשך מעורבותה של טורקיה בתיווך עם סוריה. בחודש נובמבר האחרון אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי הוא מוכן לחדש את המשא ומתן עם דמשק, אך ללא תנאים מוקדמים ובתיווכה של צרפת במקום טורקיה.