"נתניהו מוכן לנסוע מייד לדמשק ולהיפגש עם אסד"

הודעה מטעם לשכת רה"מ מצוטטת הבוקר בידיעה הראשית בעיתון הלונדוני "א-שרק אל-אווסט": "נתניהו מוכן להיפגש עם אסד ולחדש את המו"מ ללא תנאים מוקדמים". על פי הדיווח בעיתון, מוכן נתניהו גם להזמין את הנשיא הסורי לירושלים "או להיפגש עמו במדינה שלישית"

שוב רוחות של שלום? נתניהו ואסד (רויטרס)

"ראש הממשלה בנימין נתניהו מוכן לנסוע באופן מיידי לדמשק, להיפגש עם נשיא סוריה ולחדש את המשא ומתן ללא תנאים מוקדמים", כך מצוטטת הבוקר הודעה שהועברה מלשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו לעיתון הלונדוני "א-שרק אל-אווסט".

בידיעה הראשית המפורסמת הבוקר בעיתון, הובאה תגובת לשכת ראש הממשלה לדיווחים אמש כי סוריה נתנה את הסכמתה לשוב למשא ומתן עם ישראל, בתנאי שיוסכם כי תיעשה נסיגה ישראלית בשלבים מרמת הגולן. "לשכת נתניהו הבהירה לעיתון כי ראש ממשלת ישראל מוכן גם להזמין את הנשיא הסורי לירושלים, או להיפגש עמו במדינה שלישית לשם מטרה זו", נמסר בהודעת לשכת ראש הממשלה.

טורקיה: מוכנים לשוב ולתווך

במקביל, אמר אמש שר החוץ הטורקי אחמד אוגלו כי טורקיה מוכנה לחדש את מאמצי התיווך בין ישראל לסוריה. במהלך ביקורו בקהיר, הדגיש אוגלו כי טורקיה שואפת להוות גורם מרכזי בניהול המשא ומתן בין ישראל לדמשק ובחידושו.

אתמול ציטט העיתון הערבי "אל-קודס אל-ערבי", היוצא אף הוא לאור בלונדון, "מקור דיפלומטי סורי", שרמז כי בכוונתה של דמשק לחדש את המשא ומתן עם ישראל, מהמקום בו הופסק ערב פרוץ מבצע "עופרת יצוקה", בדצמבר 2008. בעבר דיווחו כלי תקשורת ערביים וטורקיים כי ראש ממשלת ישראל דאז, אהוד אולמרט, היה קרוב מאוד להיוועד עם נשיא סוריה אסד, אך בשל פרוץ המבצע הוקפאו פעם נוספת המגעים.