גם השגריר הישראלי באוסטרליה נקרא לבירור

חשיפת הדרכונים המזויפים החדשים בפרשת החיסול בדובאי: אוסטרליה זועמת על השימוש בדרכונים שלה מצד "המחסלים החדשים", וזימנה את שגריר ישראל לבירור. ראש ממשלת אוסטרליה: "מדינה שמזייפת דרכונים למטרת התנקשות זה מטריד מאד", ושר החוץ המקומי הוסיף: "זה לא מעשה של מדינה חברה"

אחרי ששגרירי ישראל בבריטניה ובאירלנד זומנו ונדרשו לתת הסברים על פרשת החיסול בדובאי, הגיע הפעם תורו של השגריר באוסטרליה יובל רותם שזומן הלילה (שעון ישראל) בדחיפות למשרד החוץ בקנברה, בעקבות הפרסום כי בין הדרכונים המזויפים בהם השתמשו המחסלים נמצאים גם שלושה דרכונים אוסטרלים.

"היות ואנחנו ידידים של ישראל זה שנים, אני חוזר על מה שאמרתי בעבר: כל מדינה המשתמשת בדרכונים אוסטרליים או מזייפת אותם, לא כל שכן משתמשת או מזייפת דרכונים לצרכי התנקשות - זה עניין שמטריד מאד את אוסטרליה, ולא נעבור בשתיקה על הנושא הזה", אמר אתמול ראש ממשלת אוסטרליה קווין ראד, שהתייחס בחומרה לדיווחים. "נהפוך כל אבן כדי לגלות מה עומד מאחוריו. אנשי המודיעין במדינה עובדים קשה לצורך כך".

סטיבן סמית', שר החוץ האוסטרלי, אמר כי הוא מצפה ל"שיתוף פעולה מלא" מצד ישראל בחקירת הנושא. "אם יתברר שישראל עומדת מאחורי הנושא - לא נראה בכך מעשה של מדינה חברה", הזהיר סמית'.

26 סוכנים בצוות החיסול

פרשת חיסולו של מבחוח המשיכה אתמול להסתעף. לאחר שחשפה משטרת דובאי תמונות ושמות של 15 מעורבים נוספים בחיסול, לכאורה, עלה מספר המעורבים ל-26. בעקבות הפרסום גילו ישראלים נוספים שזהותם נגנבה - אחת מהן, גבריאלה ברני, היא בתו של מייקל ברני שגילה בשבוע שעבר שהמחסלים השתמשו בשמו.

בדובאי מציינים כי הצליחו לעלות על עקבותיהם של החשודים החדשים בזכות שימוש בכרטיסי אשראי שהונפקו בבנק אמריקני. עוד נמסר כי שלושה מחברי החולייה השתמשו בדרכון אוסטרלי, שלושה בדרכון אירי ושישה נוספים היו בעלי דרכון בריטי.

ה"מחסלת" מישראל: "כל הכבוד לי"

לטענת המשטרה, הדרכונים של 15 חברי החולייה לא היו מזויפים - אלא הוצאו בדרכי מרמה. כמו כן עולה כי שלושת המחזיקים בדרכונים אוסטרלים שהיו מעורבים בהתנקשות עזבו את דובאי לאירן דרך הים. אחרים נמלטו לאירופה ולאסיה.

"זה לא יאומן", הגיב אתמול בהשתהות אדם קורמן מת"א, לאחר שהתבשר כי הוא וחבר חוליית החיסול ממוצא אוסטרלי חולקים את אותו השם. "אני מניח שאני בבעיה", הוסיף קורמן בחשד.

לעומת קורמן, דניאל ברוס מסרבת להתרגש ממעורבותה במבצע המוצלח. "כל הכבוד לי", היא פוסקת בציניות. גם מארק שקלאר מתייחס לסוגייה בחיוך. "עכשיו אני דווקא מרגיש יותר בטוח", מסביר מי שכלל לא מחזיק בדרכון, ומדגיש כי לדבריו "חיסלו אחד מהאויבים שלנו".

חיסול מבחוח - סיקור מיוחד:

דובאי: חשפנו עוד 15 מחסלים

ח"כ טיבי: זה כמו במאפיה

פרשן בריטי: "יחידת כידון חיסלה את מבחוח"

ליברמן: "אין הוכחה שהמוסד חיסל את מבחוח"

תמונות חדשות: "המחסלים" במסדרונות בית המלון

בראון: לחקור מי זייף את דרכוני המתנקשים במבחוח

מי נעל את חדרו של מבחוח מבפנים?

דובאי: בדרכונים המזוייפים השתמשו חודשים לפני החיסול

"מחסלי המוסד" בישראל מגיבים בשיחה עם חדשות 2