דובאי תדרוש להוציא צו מאסר בינלאומי לראש המוסד

מפקד המשטרה בדובאי אומר כי אם יתברר שהמוסד עומד מאחורי ההתנקשות, כפי שהוא משוכנע ב-99%, יש להוציא פקודת מעצר בינלאומית נגד ראש הארגון מאיר דגן ונגד ראש הממשלה נתניהו. האינטרפול: המחסלים - מבוקשים

פרשת חיסולו של בכיר חמאס מחמוד אל-מבחוח ממשיכה להסתעף: מפקד המשטרה המקומית גנרל דאחי חלפאן אומר כי אם יתברר שהמוסד עומד מאחורי ההתנקשות, כפי שהוא משוכנע ב-99%, יש להוציא פקודת מעצר בינלאומית נגד ראש הארגון מאיר דגן ונגד ראש הממשלה בנימין נתניהו.

במקביל מעריכים כעת במשטרת דובאי כי החולייה שאחראית לחיסול מנתה לא רק 11 אנשים - אלא 20, שחלקם אף ביקר במדינה לפני מספר חודשים במעקב אחר מבחוח. באחד המקרים, כך אומרים בדובאי, טסו יחד עם בכיר החמאס גם חברי חולייה ישראלים - אך לא ניסו לפגוע בו.

המשטרה הבינלאומית, האינטרפול, הכניסה את 11 מחסליו של מבחוח לרשימת המבוקשים של הארגון והוציאה בקשת סיוע להסגרתם. באינטרפול פרסמו את תמונות חברי החולייה באתר האינטרנט הרשמי של הארגון ומבקשים את עזרת הציבור באיתור ה-11, שזהותם האמיתית טרם נחשפה.

במקביל, זומנו שגרירי ישראל בבריטניה ובאירלנד לשיחות הבהרה במשרדי החוץ בעקבות סערת הדרכונים המזויפים. שר החוץ הבריטי דיוויד מיליבנד אמר בתום הפגישה עם השגריר רון פרושאור כי ארצו לא מאשימה את ישראל  - אך מצפה לשיתוף פעולה מלא בחקירה שנפתחה.

בירושלים מנסים לצנן את הרוחות ומדגישים שהדיווחים על משבר דיפלומטי חמור בין ישראל לאנגליה ולאירלנד מוגזמים. "למרות שאנו לא מזלזלים בשיחות ההברה שקוימו, ברור שאין לישראל את הצורך לתת תשובות לשאלות ספקולטיביות בעניין החיסול", הוסיפו גורמים בירושלים.

חיסול מבחוח - סיקור מיוחד:

פרשן בריטי: "יחידת כידון חיסלה את מבחוח"

ליברמן: "אין הוכחה שהמוסד חיסל את מבחוח"

תמונות חדשות: "המחסלים" במסדרונות בית המלון

בראון: לחקור מי זייף את דרכוני המתנקשים במבחוח

מי נעל את חדרו של מבחוח מבפנים?

דובאי: בדרכונים המזוייפים השתמשו חודשים לפני החיסול

"מחסלי המוסד" בישראל מגיבים בשיחה עם חדשות 2

אחיו של מבחוח: "אני מאמין שישראל עומדת מאחורי החיסול"

דיווח: "כך הורעל בכיר חמאס בדובאי"

הצצה למלון בו חוסל בכיר חמאס מחמוד מבחוח