אירן מצפצפת על העולם: "נקים 10 מתקני העשרת אורניום עוד השנה"

אם לא די בהצהרותיו של אחמדינג'אד מאמש כי אירן לא זקוקה למערב כדי להעשיר אורניום ותתחיל להעשיר אותו בעצמה, היום האירנים כבר מצפצפים על המערב באופן רשמי. יו"ר הסוכנות האירנית לאנרגיה אטומית הודיע: "השנה נקים 10 מתקנים להעשרת אורניום"

אם למישהו בעולם המערבי היו ציפיות שהשיחות של נציגי אירן עם מעצמות המערב יעלו פרי, והתוכנית שהתגבשה לפיה מדינות אחרות יעשירו את האורניום בעבור אירן תצא אל הפועל - האירנים מבהירים כי הם נחושים להמשיך להתקדם בדרך אל הגרעין.

עלי אכבר סאלחי, יו"ר הסוכנות לאנרגיה אטומית באירן, ממשיך את הקו התוקפני בו נוקטים בימים האחרונים בכירים אירנים הקוראים להרחבת הפעילות הגרעינית של אירן, ואמר היום: "בשנה הקרובה נקים עוד עשרה מתקנים להעשרת אורניום".

אתמול אמר נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד בראיון שהעניק אתמול לרשת טלוויזיה מקומית כי כבר בימים הקרובים תחל אירן בהעשרת אורניום בעצמה לרמה של 20 אחוז - רמה המאפשרת פיתוח גרעיני למטרות צבאיות. "הצהרנו כבר בעבר בפני מדינות המערב כי אנחנו לא צריכים מהם שום סיוע, אנחנו יכולים להעשיר אורניום אותו בעצמנו", כך לדברי נשיא אירן.

האירנים הצהירו כבר בחודש נובמבר שעבר כי יבנו עשרה מתקנים חדשים להעשרת אורניום, זאת כחלק מהרחבת התוכנית הגרעינית שלהם. למרות ההצהרה, האירנים לא הגדירו באופן מפורש מתי יחלו בבניית המתקנים. גורמים מערביים מעריכים כי שורת הראיונות וההצהרות שמגיעים מפיהם של בכירים אירנים בימים האחרונים נועדו לזרז את המגעים בין אירן לאו"ם.