אחמדינג'אד ממשיך לאיים: "נעשיר אורניום בעצמנו"

המלחמה של נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד במערב עולה מדרגה: בעקבות הסחבת במגעים בין אירן לבין האו"ם בנושא תכנית הגרעין האירנית הודיע אחמדינג'אד כי ארצו תחל בהעשרת אורניום שישמש כדלק בכור המחקר בטהרן

נשיא אירן מחמוד אחמדיניג'אד הצהיר הבוקר כי הורה לאנשיו להתחיל להעשיר אורניום. על רקע השיחות בין נציגי הסוכנות לאנרגיה אטומית של האו"ם לבין דיפלומטים אירנים על הצעתם של אנשי האו"ם להעביר את הצנטריפוגות לצד שלישי שיעשיר עבורם את האורניום - נקט היום  אחמדינג'אד צעד שאולי יגרום למדינות המערב לזרז הליכים ולחתום עם האירנים על הסכם.

בראיון לטלוויזיה האירנית אמר הנשיא אחמדינג'אד כי הורה לאנשיו להתחיל בהעשרת אורניום לרמה של 20%, זאת כדי שישמש את כור המחקר בטהרן. "הצהרנו כבר בעבר בפני מדינות המערב כי אנחנו לא צריכים מהם שום סיוע בהעשרת אורניום, אנחנו יכולים להעשיר אותו בעצמנו". גורמים מערביים מסרו לסוכנות הידיעות רויטרס כי צעד זה נועד ככל הנראה להכעיס את גורמי המערב.

המשא ומתן המתנהל בין הסוכנות לאנרגיה אטומית של האו"ם לבין ראשי תוכנית הגרעין של אירן נועדה להפחית את החשש מכך שאירן תוכל להתחמש בפצצה גרעינית ולאיים על היציבות במזרח התיכון. שר החוץ האירני מסר בתגובה להצהרתו של אחמדינג'אד כי אירן מוכנה לקיים את העסקה, ובחר להאשים את גורמי האו"ם בסחבת במגעים.

הווידאופדיה: מחמוד אחמדיניג'אד