ליברמן לאסד: אתה תפסיד במלחמה וגם את השלטון

שר החוץ הטיל הבוקר מספר פצצות מדיניות בנאום שנשא בפני פורום העסקים של בר אילן. "אתם תפסידו במלחמה ואתה תפסיד את השלטון", אמר שר החוץ לנשיא סוריה ולא שכח גם את הנושא האירני: "אסור לפחד לדבר אמת. איראן זה לב הבעיה. נשק גרעיני אירני, זה מירוץ חימוש גרעיני מטורף"

בעוד שבלשכת ראש הממשלה מנסים לצנן את האש מול סוריה, תקף הבוקר שר החוץ אביגדור ליברמן את הנשיא בשאר אסד והזהיר: "אתם תפסידו במלחמה ואתה תפסיד את השלטון". ליברמן אמר את הדברים במסגרת נאומו מול פורום העסקים באוניברסיטת בר אילן.

"שמענו את הקריאה הנרגשת של שר הביטחון על השלום וקיבלנו תשובה מיליטנטית מאסד. זו האילוסטרציה ליחסים. אל-מועלם איים באופן ישיר על ישראל. הם חצו קו ואי אפשר לעבור לסדר היום", הוסיף ליברמן והמשיך לתקוף: "אסד חייב להבין שאם הוא מתגרה, זה ייגמר לא רק בהפסד".

גם אירן לא נעלמה מנאומו של ליברמן שהדגיש את החשיבות שבניתוק בינה לבין סוריה. "אסור לפחד לדבר אמת. איראן זה לב הבעיה. נשק גרעיני איראני, זה מרוץ חימוש גרעיני מטורף", אמר שר החוץ.

לדברי שר החוץ, המשא ומתן מול הפלסטינים תקוע נכון לעכשיו. "את מי אבו מאזן וסלאם פיאד מייצגים? יש לשלטון שלהם חוקיות? הם דחו את הבחירות כבר יותר משלוש פעמים", המשיך ליברמן להטיל פצצות מדיניות. "שמעתי את סלאם פיאד. אני רוצה להגיד לאבו מאזן ולפיאד - אתם לא עושים טובה לישראל. זה אינטרס שלכם. עוד שנתיים כבר לא תהיו בשלטון".

בתגובה לדבריו של שר החוץ מסרו ממפלגת קדימה כי במקום ללבות את הרוחות, ישראל הרשמית מלבה אותן. "ממשלת נתניהו משחקת באש. באין מנהיגות מדינית ברורה כל שר מספסר בחוסר אחריות באיומים על מלחמה כוללת. על נתניהו להתעלות מעל בעיותיו הפוליטיות ולגלות אחריות לעתיד המדינה עליה הוא מופקד. ישראל חזקה יותר מהתבטאויות המתלהמות וחסרות האחריות של העומדים בראשה", נמסר בתגובה.

הווידאופדיה: אביגדור ליברמן