אוזניות התרגום לא עבדו - הח"כים לא הבינו את ברלוסקוני

ראש ממשלת איטליה סילביו ברלוסקוני המבקר בישראל, הגיע הבוקר למשכן הכנסת. הוא התקבל בטקס רשמי, וחתם בספר האורחים. נתניהו בנאומו גרם לעמיתו האיטלקי להזיל דמעה . אבל כשברלוסקוני עלה לנאום היתה תקלה באוזניות התרגום, ובמשך דקות הח"כים לא הבינו את דבריו

ראש ממשלת איטליה סילביו ברלוסקוני המבקר בישראל עלה נרגש על דוכן הכנסת והחל לנאום, אלא שאז התרחשה תקלה מביכה - אוזניות התרגום של חברי הכנסת, בהן היו אמורים הח"כים לקבל תרגום סימולטני של הנאום באיטלקית - הפסיקו לעבוד, ובאי המליאה כלל לא הבינו מה ברלוסקוני אומר.

כעבור דקות ספורות תוקנה התקלה. בסופו של דבר, חברי הכנסת יכלו להאזין לנאום, להבינו, ואפילו למחוא לראש הממשלה האיטלקי כפיים. ברלוסקוני עלה מרוגש אל דוכן הנואמים, בעקבות נאומו של ראש הממשלה בנימין נתניהו שגרם לו להזיל דמעה.

נתניהו סיפר על אמו של ראש ממשלת איטליה, שהצליחה להציל יהודייה באיטליה ממוות. ברלוסקוני לא יכול היה להסתיר את התרגשותו, חיבק את נתניהו חיבוק חם בתום הנאום, שלף טישו - ומחה את הדמעות. בתום נאומו הוא אמר: "תודה על קבלת הפנים החמה שנתתם לי, והחיבה".

"כנסת ישראל כולה מקבלת אותך בחום"

ברלוסקוני נחת אתמול בישראל והגיע הבוקר למשכן הכנסת. תחילה התקבל בטקס רשמי, שבמסגרתו גם חתם בספר האורחים. בשעה 11:00 נפתחה ישיבת מליאה מיוחדת, במסגרתה נאמו ראש הממשלה בנימין נתניהו, יו"ר האופוזיציה ציפי לבני וראש ממשלת איטליה סילביו ברלוסקוני. את הישיבה העברנו בשידור חי כאן באתר האינטרנט של חדשות 2.

את הישיבה פתח יו"ר הכנסת רובי ריבלין בדברי תשבוחות על ראש ממשלת איטליה, ולאחריו עלה לנאום ראש הממשלה בנימין נתניהו. "כנסת ישראל כולה מקבלת אותך בחום, ברוחב לב, ובהוקרה עמוקה כידיד אמת של העם היהודי ומדינת ישראל", פתח נתניהו את נאומו. "ברוך הבא בשערי המשכן, בשערי ירושלים בירת ישראל, ברוך הבא מנהיג אמיץ שעומד לצדה של ישראל. הקשר בין רומא לירושלים הוא עמוק מאוד ועתיק יומין".

צפו בנאום ברלוסקוני בכנסת