ארדואן על יחסי ישראל-טורקיה: "ישראל בדרך לאבד ידידה"

ראש ממשלת טורקיה לא חוסך בהתבטאויות נגד ישראל בחודשים האחרונים, אולם נדמה שהפעם הוא חצה קו אדום. "ישראל צריכה להקדיש מחשבה איך זה יהיה לאבד ידידה כמו טורקיה בעתיד", אמר ארדואן. "להתנהגות שלהם כלפי השגריר שלנו אין מקום בפוליטיקה הבינלאומית"

שוב מתבטא בחריפות. ארדואן (AP)

בדרך לפיצוץ מוחלט ביחסים? ראש ממשלת טורקיה, רג'ב טאיף ארדואן, אמר אמש בראיון לרשת התקשורת 'אירו-ניוז' כי ישראל צריכה לחשוב על ההשלכות של אובדן טורקיה כידידה.

בתשובה לשאלה על עתיד היחסים של ישראל וטורקיה, אמר ארדואן כי "ישראל צריכה להקדיש מחשבה איך זה יהיה לאבד ידידה כמו טורקיה בעתיד. להתנהגות שלהם כלפי השגריר שלנו אין מקום בפוליטיקה הבינלאומית. אנחנו עשינו את המיטב עבור שיפור יחסי ישראל - סוריה". ארדואן הוסיף עוד כי ישראל צריכה לשקול מחדש את היחסים עם שכנותיה, אם היא רוצה להמשיך להחזיק בכוחה.

ארדואן מאשים את צרפת בבלימת כניסתה של טורקיה לאיחוד

ראש הממשלה והאיש החזק בטורקיה הציג האשמות חמורות ואמר שחלק ממדינות אירופה לא מתנהגות בכנות בנושא כניסתה של טורקיה לאיחוד האירופי. "זה המקום שבו עולות הבעיות, הם מנסים להעמיד לנו תנאים שלא קיימים באמנה המקורית, זה ממש פסול", אמר ארדואן.

ראש הממשלה הטורקי הפנה אצבע מאשימה לנשיא צרפת ניקולא סרקוזי, וטען שצרפת היא זו שמציבה עוד ועוד מכשולים בדרכה של אנקרה לאירופה. ארדואן הוסיף ואמר כי "האיסלאמופוביה היא הגורם שמחזיק את טורקיה מחוץ לאיחוד".