גם היום: עימותים בשכונת שייח' ג'ראח

בשכונת שייח ג'ראח במזרח ירושלים עדיין לא נפתרו המחלוקות סביב הבעלות של בתי השכונה. מאות פעילי שמאל הגיעו היום יחד עם עשרות אמצעי תקשורת כדי להמשיך ולהפגין תחת הכותרת "שייח' ג'ראח היא פלסטין". מולם מפגינים פעילי ימין בודדים, שקיבלו היום חיזוק משמעותי מאיתמר בן גביר וברוך מרזל

שייח' ג'ראח - עוד שישי לא שקט (יוסי זילברמן)

אם נקלעתם לשכונת שייח' ג'ראח במהלך אחד מימי שישי האחרונים, המראות שנראו שם היום היו מעט שונים. לאחר הידיעה כי פעילי הימין מתכננים לראשונה להפגין למען זכותם של יהודים להתגורר בשכונת שמעון הצדיק, השם שניתן לשכונה על ידי פעילי הימין, הגיעו למקום מאות פעילי שמאל מצוידים בדגלי פלסטין, שלטים ותופים.

פעילי הימין, שהגיעו היום לשכונה מחוזקים בברוך מרזל ובאיתמר בן גביר, לא התרגשו ממאות פעילי שמאל ועשרות אמצעי התקשורת מהארץ ומהעולם שהגיעו לסקר את ההפגנה, והם עומדים ומפגינים כאשר הם מניפים את דגלי ישראל. השניים החליטו להגיע לראשונה לחזק את ידיהם של פעילי הימין שמפגינים במקום בשל פסיקת בג"צ מאמצע השבוע שאישרה לפעילי השמאל להפגין בשכונה.

יחד עם שני הצדדים, נמצאים במקום כוחות משטרה גדולים ששומרים על הסדר. בשבוע שעבר נעצרו כ-20 פעילי שמאל בחשד שהפרו את הסדר ותקפו שוטרים. שלושה מהם עדיין נמצאים במעצר, ואולם כנגד כל שאר העצורים הוצאו צווי הרחקה מירושלים. בחודש שעבר נרשמו עימותים בין שני הצדדים, במהלך העימותים נעצרו 21 פעילי שמאל ומספר שוטרים נזקקו לטיפול רפואי.