נתניהו למרקל: "הגיע תורם של הפלסטינים לעשות משהו"

השליח האמריקני לאזור ג'ורג' מיטשל יגיע היום לישראל, וייפגש עם רה"מ, שר הביטחון ושר החוץ. על הפרק: מציאת הנוסחה לשוב למו"מ עם הפלסטינים. נתניהו העביר בימים האחרונים מסר לפלסטינים: לא תהיינה עוד מחוות. מיטשל צפוי ללחוץ גם על הפלסטינים

רה"מ נתניהו ומרקל. "לא עוד ויתורים" (AP)

שבים לנסות לחדש המו"מ: השליח האמריקני למזרח התיכון ג'ורג' מיטשל יגיע היום לישראל ויקיים סדרת פגישות עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון אהוד ברק ושר החוץ אביגדור ליברמן, בניסיון למצוא דרכים לחידוש המשא ומתן מול הפלסטינים. חרף המאמצים הכבירים של ממשל אובמה, טרם גובשה נוסחה לחידוש המשא ומתן.

גורמים בישראל מעריכים כי האמריקנים צפויים לדרוש מחוות נוספות מירושלים במסגרת חידוש השיחות, אך נתניהו וליברמן הבהירו ביומיים האחרונים כי ישראל אינה מוכנה לעשות מחוות מהותיות נוספות. "הגיע תורם של הפלסטינים לעשות משהו", אמר נתניהו לקאנצלרית גרמניה אנגלה מרקל, שלשום בביקורו בברלין.

לחץ גם על הפלסטינים

במהלך ביקורו באזור צפוי מיטשל להגיע גם לרמאללה, ולהיפגש פעם נוספת גם עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן. הוא צפוי ללחוץ על הראיס ולדרוש ממנו להסיר את התנאים המוקדמים שהציב לחידוש השיחות.

במקביל מפרסם הבוקר העיתון "מעריב", כי נתניהו דחה לאחרונה הצעה שהגיש אבו מאזן לחידוש השיחות, על פיה תיעשה הקפאה שקטה של הבנייה בירושלים למשך חצי שנה, ובתמורה - ישובו הפלסטינים לשולחן המשא ומתן. גורם מדיני בירושלים אמר לעיתון כי נתניהו סירב להצעה, והעביר לפלסטינים מסר באמצעות האמריקנים: "ישראל היא מדינה דמוקרטית, ובכוונתי לפעול בשקיפות מלאה מול הציבור הישראלי".