ביקור רשמי ראשון לשר ישראלי באבו דאבי

שר התשתיות עוזי לנדאו מבקר לראשונה במפרץ הפרסי. השר יצא לשם אתמול כדי להשתתף בכינוס של הארגון לקידום אנרגיות מתחדשות. לנדאו הביע סיפוק מההזדמנות להופיע בכינוס הוא צפוי לנאום מחר ואז לחזור לישראל

ביקור רשמי ראשון של שר ישראלי באבו דאבי: שר התשתיות עוזי לנדאו מבקר לראשונה במפרץ הפרסי. השר לנדאו יצא לשם אתמול כדי להשתתף בכינוס של הארגון לקידום אנרגיות מתחדשות. הארגון "אירנה" החל מרעיון שהתגלגל כבר לפני מספר שנים כיוזמה אירופית לקידום ייצור חשמל מאנרגיות מתחדשות. הגרעין לרעיון הן גרמניה, ספרד ודנמרק שהובילו הכנת תשתית להקמת ארגון בינלאומי.

כבר בסוף 2008 זוהתה החשיבות שבהשתתפות ישראל בארגון מבחינה מקצועית, גם ללא קשר לחשיבות המדינית. בינואר 2009 בעיר בון שבגרמניה, נערך הכינוס המכונן של הארגון ופורסמה אמנת היסוד שלו. במסגרת זו הצטרפו 79 מדינות שחתמו על האמנה המכוננת - ביניהן ישראל.

הארגון מהווה את לב העיסוק באנרגיות המתחדשות כארגון בינלאומי. לפני כחצי שנה נערך כינוס של הארגון בשארם-א-שייח' במצרים. בכנוס לקח חלק ד"ר אברהם ארביב - מנהל אגף מו"פ וסגן המדען הראשי במשרד התשתיות הלאומיות.

במוקד המפגש עמדה קבלת החלטה על מיקום מרכזו של הארגון. המתמודדות היו גרמניה ואיחוד האמירויות. בסופו של דבר, הושגה בשארם פשרה - אבו דאבי תשמש כמרכז הקבע של הארגון, תוקם שלוחה בווינה, אוסטריה למטרות תקשור ומרכז החדשנות והטכנולוגיה יוקם בבון שבגרמניה.

לישראל הובטחה השתתפות וגישה מלאה למרכז הארגון באבו דאבי. לאחרונה, קיבלה ישראל שדרוג משמעותי בארגון לסטטוס של "מדינה מעורבת מאוד". לנדאו הביע סיפוק מההזדמנות להופיע בכינוס הוא צפוי לנאום מחר ואז לחזור לישראל.