ארדואן: ישראל תגרום למלחמה עולמית

ראש ממשלת טורקיה נפגש היום עם עמיתו הלבנוני ויחדיו הם הטיחו האשמות קשות במדיניותה של ישראל בעזה ובלבנון. "ההתקפות נגד לבנון הן מעשה של טרור, אנו מוכרחים לעמוד כתף לצד כתף מול התכניות של האויב... אנו מוכרחים לעצור את ישראל", אמר חרירי, וארדואן הגיב: "הקהילה הבינלאומית צריכה להתיחס לישראל כמו לאירן"

ראש ממשלת טורקיה טאפ ארדואן - אנקרה היום (AP)

מנהיגי טורקיה ולבנון יצאו היום במתקפה משותפת נגד ההפרות שישראל מבצעת בשטח האווירי של לבנון ונגד המתקפות של ישראל ברצועת עזה.

במסיבת עיתונאים שהתקיימה בצהריים באנקרה בירת טורקיה, הביעו ראש הממשלה הטורקי רג'ב טאיפ ארדואן ועמיתו הלבנוני סעד חרירי פסימיות באשר להצלחת תהליך השלום באזור. "ההתקפות נגד לבנון הן מעשה של טרור, אנו מוכרחים לעמוד כתף לצד כתף מול התכניות של האויב... אנו מוכרחים לעצור את ישראל", אמר חרירי.

רק היום פתחו באש תותחי נ"מ לבנונים לעבר ארבעה מטוסים ישראלים שחגו בשמי לבנון, כך טענו גורמים בצבא לבנון. בישראל הגיבו לטענות ואמרו כי הטיסות בשמי המדינה נועדו לעקוב אחרי מסע ההתחמשות של החיזבאללה בדרום לבנון.

"התנהלות ישראל יוצרת איום על השלום העולמי"

ארדואן, שמאז הריב המתוקשר עם הנשיא פרס בדאבוס חוזר שוב ושוב על האשמות קשות כנגד ישראל, לא איכזב גם הפעם. טורקיה לעולם לא תעלים עין מהפרת המרחב האווירי של לבנון", אמר רה"מ הטורקי , והדגיש כי "הפעולות הבלתי מתקבלות על הדעת של ישראל מאיימות על השלום הגלובלי".

ארדואן המשיך בהתקפה המילולית ואמר: "הממשל הישראלי בעד שלום או לא? אמש עזה הופצצה שוב, למה? לא הייתה מתקפת רקטות".

ארדואן המשיך ותקף את הקהילה הבינלאומית שמתייצבת לדבריו נגד אירן ותכנית הגרעין שלה ומתעלמת מהאיום הישראלי. "אם ניכשל בהצגת עמדה הוגנת באזור, הבעיה תכה לא רק במזה"ת - היא תפרוץ לעוד מקומות בעולם", כך לדבריו, "חוסר שקט במזרח התיכון יגרור חוסר שקט בעולם כולו".