טורקיה מציגה: עלילת דם חדשה

הטלוויזיה הטורקית שוב מאיימת ליצור משבר מדיני. בישראל זועמים על שידור תכנית בעלת מסרי שנאה, ובה נראים סוכני מוסד מאיימים באקדח על אם שמחזיקה את תינוקה. סגן שר החוץ זימן את השגריר הטורקי בישראל לשיחת הבהרה

הרוחות בעקבות שידור תכנית הטלוויזיה הטורקית שהציגה את חיילי צה"ל כרוצחים אכזריים טרם נרגעו, ושוב מאיימת סדרה חדשה ללבות את האש בין ירושלים לאנקרה.

סגן שר החוץ דני אילון זימן היום את שגריר טורקיה בישראל לשיחת הבהרה, לאחר שידור תכנית בה נראים "אנשי המוסד" מאיימים באקדח על אם המחזיקה בידיה את תינוקה. אילון הבהיר כי הדברים שפורסמו אינם מקובלים על ישראל, ומסכנים את חיי היהודים בטורקיה ועלולים לפגוע ביחסים בין המדינות.

בחודש אוקטובר האחרון הגיעה המתיחות בין שתי המדינות לשיא עם שידור סדרת ההסתה "הפרדה". בתכנית כיכבה אישה בהריון שכורעת ללדת במחסום, אבל הקלגס הישראלי אינו מתיר לרכב לעבור. ואז מתקרב רגע השיא בטלוויזיה הממלכתית של טורקיה, שהציגה בסדרה מבויימת את הנעשה, לטענתם, במחסומים של צה"ל.

הפלסטינית ילדה בצד את בנה, אבל הכיבוש הישראלי חורץ את גורלו של הילד. "קוראים לו מזלום ואני אנקום את נקמתו", אומר השחקן שמשחק את האב בסדרה. וזאת רק סצנה אחת. באחרות, יורים למוות בנערות שמרימות את ידיהן לאות כניעה, קשישים מוכים למוות בהוראת קצינים ישראלים, ורק חיילים בעלי יצר שנאה ורצון לנקמה מקודמים.