בעקבות שובו של המתווך הגרמני - נועם שליט מחדש את השיחות עם השרים

המתווך הגרמני חזר לרצועת עזה לאחר חופשת מולדת בניסיון לקבל את תשובת חמאס לעסקת שליט. הבוקר מחדש נועם שליט, אביו של החייל החטוף את סדרת הפגישות שהוא מקיים עם מקבלי ההחלטות. שליט נפגש בין השאר גם עם יושבת ראש האופוזיציה ציפי לבני. "אנו מחכים להתפתחויות", אמר

מחדש את הפגישות. שליט (חדשות 2)

המגעים לשחרור גלעד שליט: על רקע הציפייה לשובו של המתווך הגרמני לאזור ולתשובה הרשמית של חמאס, מחדש היום נעם שליט, אביו של החייל החטוף את סידרת הפגישות שהוא מקיים עם מקבלי ההחלטות.

הבוקר הוא נפגש עם יושבת ראש האופוזיציה ציפי לבני ואמר: "אנחנו מכחים להתפתחויות". בהמשך ייפגש עם חבר הכנסת רוברט אליטוב מקדימה, עם יושב ראש הכנסת ראובן ריבלין ועם סגן שר החוץ דני איילון, מישראל ביתנו.

במקביל, שב אמש המתווך הגרמני לרצועת עזה בתום חופשת מולדת לרגל חג המולד על מנת לקבל את תשובה חמאס בעסקה. גורמים בארגון אמרו כי ההתייעצויות בנושא נמשכות ותשובה לא צפויה להינתן בימים הקרובים.

בחמאס הוסיפו כי ייתכן והארגון ישאף לחתום על העסקה בחודש הקרוב, לרגל יום השנה השלישי לניצחונו בבחירות ברשות הפלסטינית על פת"ח.

המחלוקת: אסירים בודדים

בחמאס אישרו בתחילת השבוע רשמית כי אכן דחו את הצעת ישראל בעניין עסקת שליט, אך מדגישים כי אין מדובר ב"לא גורף". בראיון לעיתון "אל-חייאת" הלונדוני, אמר בכיר בארגון כי החמאס מתכוון "לנקוט באסטרטגיה חדשה במשא ומתן, ולהגיש הצעות חלופיות להצלחתו".

"קיימת הזדמנות גדולה להשלמת העסקה", אמר הבכיר לעיתון. "הלשכה המדינית של חמאס בדמשק החליטה בישיבתה האחרונה שלא להשיב בשלילה גורפת להצעה הישראלית. לא נצא לתקשורת ונשפיע על המשא ומתן, נמשיך במשא ומתן השקט על מנת להגיע לפתרונות הוגנים לשני הצדדים".

המקור שב והדגיש כי מהות המחלוקת בעסקה עודנה בעניין "מספר אסירים אותם ישראל מסרבת לשחרר, ומספר רב יותר אותם ישראל מתכוונת לגרש".

אותו המקור אף ציין כי בכירי הזרוע הצבאית של החמאס היושבים בבתי הכלא אינם שוללים את האפשרות להיות מגורשים, משום שהישארותם באזור מהווה סכנה לחייהם. "ברור לכל כי ישראל לא תאפשר להם לחיות בחופש, והערכתנו היא כי היא תשאף לחסל אותם או לעצור אותם", אמר בכיר בארגון לעיתון. "לכן, גירושם לתקופה מוגדרת עשוי להיות עדיף מבחינתם".

רוצים לקבל עדכונים בפייסבוק מחדשות 2?

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2

התקדמות במגעים לשחרור שליט - סיקור מיוחד:

התקשורת הערבית והחמאס בעסקת שליט: כל מטאטא יורה 

מחאה ברשת: יאיר נתניהו בתפקיד גלעד שליט

מצרים לישראל: המתינו עם החתימה על עסקת שליט

הווידאופדיה: גלעד שליט