היום: שביתה כללית ביהודה ושומרון

במסגרת השביתה לא תהיה קבלת קהל ולא יינתנו שירותים לתושבים. העובדים יגיעו לירושלים, שם יפגינו מול ישיבת הממשלה. כך מקווים במועצת יש"ע להפנות את הכעס כלפי ראש הממשלה נתניהו

הפגנה נגד ההקפאה. ארכיון (רויטרס)

ראשי הרשויות ביהודה ושומרון מגבירים את הלחץ על שרי הממשלה: היום הם ינסו להעביר את המחאה על הקפאת הבנייה בשטחים עליה הורה ראש הממשלה בנימין נתניהו - לירושלים.

מועצות היישובים יכריזו מחר על שביתה כללית החל מיום א' בבוקר. במסגרת השביתה לא תהיה קבלת קהל ולא יינתנו שירותים לתושבים. העובדים יגיעו לירושלים, שם יפגינו מול ישיבת הממשלה - כך מקווים במועצת יש"ע להפנות את הכעס כלפי נתניהו.

מול בית ראש הממשלה הוקם מאהל מחאה, אליו יגיעו ראשי המועצות לאחר ישיבת הממשלה. על פי התכנון, בכל יום ראש מעצה אחר יפתח לשכה במקום, שם תהיה קבלת קהל. צביקי בר-חי, ראש המועצה האזורית דרום הר חברון אמר כי אם המציאות לא תשתנה - תישקל גם השבתה של מוסדות החינוך.

הצוות המיוחד למעקב אחר תכנית ההקפאה בראשות שר הביטחון אהוד ברק והשר בני בגין אמור לפרסם בימים הקרובים רשימה של הקלות מסוימות בתנאים לבנייה ולהחזיר חלק מסמכויות ראשי המועצות. אולם במועצת יש"ע לא מאמינים שיהיה שינוי גדול בתכנית ההקפאה ולכן מתכננים להגביר את המאבק.