פרס לאובמה: "המשך במאמצי השלום"

בתום 3 ימים בהם שהה נשיא המדינה שמעון פרס בוועידת האקלים בקופנהגן, נראה שהוא עסק בעיקר ביחסי ישראל עם הפלסטינים. במפגש שנערך בתום הוועידה, ניגש פרס לנשיא אובמה וביקש ממנו לא לחדול ממאמציו לקידום השלום במזרח התיכון. אך מלבד עניינים מדיניים, אובמה מצא לנכון להתעניין בסוד הקסם של פרס להיראות צעיר לגילו

אובמה ופרס, אמש בקופנהגן (יונה ברטל)

למרות הביקורות על ההחלטה להעניק לנשיא ארצות הברית ברק אובמה פרס נובל לשלום, עוררה לא מעט תגובות ברחבי העולם. אך מסתבר שיש מי שמאמין ביכולות של הנשיא האמריקני להציג גם תוצאות.

זמן קצר לפני כניסת השבת בועידת האקלים בקופנהגן נפגש נשיא המדינה שמעון פרס עם אובמה במהלך אירוע מיוחד שערך ראש ממשלת דנמרק ל-140 מנהיגים מהעולם. הנשיא אובמה ניגש אל נשיא המדינה פרס, חיבק אותו בחום ושוחח איתו על המצב במזרח התיכון.

"אנו בישראל מעריכים ומוקירים את מאמציך הגדולים להתנעת תהליך מדיני בין ישראל לפלסטינים ובין ישראל למדינות ערב נוספות", הדגיש הנשיא פרס בפני הנשיא אובמה. "אני מבקש שלא תחדל ממאמציך לקדם את השלום במזה"ת".

אובמה לפרס: "אתה נראה צעיר מגילך"

בפתח הפגישה, השניים התלוצצו וצחקו, והנשיא האמריקני הצעיר אף בחר להחמיא לפרס שגילו כפול מזה של אובמה. "אני שמח לראות פנים מוכרות", אמר אובמה לפרס והוסיף "אני חייב לשאול אותך שמעון, איך זה שאתה נראה כל פעם צעיר יותר?". פרס השיב לאובמה "אין לי סוד מיוחד לגלות לך, גם אתה נראה נמרץ ונחוש לפעולה".

פרס סיים אמש ביקור בן שלושה ימים בועידת האקלים בקופנהגן, לשם הגיע כדי לקדם את מעמדה של ישראל בעולם. במסגרת הוועידה, נפגש פרס עם מנהיגים רבים עמם שוחח על הידוק הקשר בין ישראל למדינות ועל קידום תהליך השלום במזרח התיכון. בשיחות שונות הדגיש פרס שישראל נחושה ללכת כברת דרך למען השלום וציין כי לולא ארגוני הטרור כמו חמאס וחיזבאללה ולולא ההתערבות האיראנית המערערים את היציבות באזור פני המזרח התיכון היו כבר שונים בתכלית.

עוד לא הצטרפתם ל"חדשות 2" בפייסבוק?