מעצר מרגל מערבי באירן הביא לחשיפת המתקן הגרעיני בקום

המלחמה החשאית נגד תכנית הגרעין האירנית כמעט שלא מגיעה לכותרות – עכשיו זה קורה בגלל אירן עצמה: העולם כולו הופתע לפני חודשיים כשאירן דיווחה על מתקן גרעיני סודי בקום. כעת מתברר שתפיסת סוכן ביון של מדינה מערבית באירן הוא שעמד מאחורי ההכרזה המפתיעה

לפני כחודשיים פנתה אירן לוועדה הבינלאומית לאנרגיה אטומית בצעד יוצא דופן והצהירה על קיומו של מתקן חשאי להעשרת אורניום שהפעילה ליד העיר הקדושה קום בספטמבר. קיום המתקן לא הפתיע את מדינות המערב שידעו על קיומו, כמו שהפתיעה היוזמה האירנית לחשוף את המתקן שברשותה.

היום מתברר שזמן קצר לפני חשיפת המתקן עצרו השלטונות באירן מרגל של אחת ממדינות המערב שפעל בתחום המתקן. על פי המידע שהגיע מפי גורמי ביון מערביים, הסוכן החשאי אסף מידע אודות הפעילות שמתרחשת במתקן והעביר אותו לידי מפעיליו.

כדי לצמצם את הנזק, פנתה אירן מיוזמתה לוועדה לאנרגיה אטומית, וחשפה את המתקן החשאי, בצעד שנוגד את המדיניות האירנית. נשיא ארצות הברית ברק אובמה מיהר לגנות את קיומו של המתקן כשהוא מקבל גיבוי מנשיא צרפת ניקולא סרקוזי.

חשיפת פעילותו של המרגל המערבי בשטחה של אירן, חושף טפח נוסף מהמלחמה החשאית שמתרחשת כל יום וכל לילה סביב הניסיון האירני לפתח נשק גרעיני.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עוד בנושא:

ראש אמ"ן: "לאירן יש מספיק אורניום לפצצה"

האם ישראל תתקוף באירן?

יום כיפור: האירנים מתרגלים ירי טילים ארוכי טווח