למרות ההכחשות: הוצא צו מעצר נגד לבני בבריטניה

רשת "אל-ג'זירה" דיווחה היום כי צו מעצר הוצא בלונדון נגד מי שכיהנה בתפקיד שרת החוץ במהלך מבצע עופרת יצוקה בעזה. "זו הייתה הסיבה לביטול הביקור שהייתה צריכה היא לערוך בבריטניה בסופ"ש", דיווח אתר אינטרנט יהודי. אחרי שהטענות הוכחשו לאורך היום התברר הלילה - אכן הוצא צו מעצר שבוטל בינתיים

רודפים את הבכירים הישראלים? רשת הטלוויזיה הערבית אל-ג'זירה מדווחת היום כי צו מעצר הוצא נגד יו"ר האופוזיציה ומי שכיהנה כשרת החוץ במהלך מבצע "עופרת יצוקה", ציפי לבני. על פי הדיווח בתחנה, בשל אותו צו מעצר - ביטלה לבני את ביקורה בבריטניה, שצפוי היה להיערך בסוף השבוע.

עם זאת, אתר הקהילות היהודיות המקוונות "Jewish Chronicle" דיווח היום רק כי לבני ביטלה את הביקור בבריטניה "מחשש שתיעצר", ולא אישר כי אכן הוצא נגדה צו מעצר בפועל. על פי הדיווח, לבני תוכננה לנאום במהלך הביקור בוועידה, בה נטלו חלק ארגונים יהודיים, ואף להיוועד עם ראש ממשלת בריטניה גורדון בראון לפגישה אישית.

לשכת לבני: "לא ידוע לנו"

ביטלה את הביקור מחשש שעורכי דין פרו-פלסטיניים מקומיים ידרשו להוציא נגדה צו מעצר בגין מעורבותה במתקפה הצבאית על רצועת עזה בשנה שעברה, בה נהרגו 1,400 פלסטינים", דיווח את האינטרנט היהודי.

מלשכתה של לבני נמסר היום בתגובה לדיווחים: "יושב ראש האופוזיציה גאה בכל החלטותיה, בנוגע למבצע 'עופרת יצוקה', המבצע השיג את מטרותיו בהגנה על אזרחי ישראל והחזיר את כושר ההרתעה לישראל".

"לבני תמשיך לייצג עמדה זו בכל מקום בעולם. החמאס אינו פרטנר לדיאלוג, ולכן יש לפעול נגדו בכוח, במקביל למשא ומתן עם הגורמים המתונים. כמו כן, אין לקבל כל השוואה בין חיילי צה"ל לטרוריסטים. זו עמדתה של הגברת לבני - בין אם יצא צו מעצר ובין אם לא, דבר שלא ידוע לנו".

"ההזמנה לכנס השנתי נדחתה על ידנו כבר לפני שבועיים, על רקע העובדה שמועדי הפגישות המיועדות עם גורמי הממשל בלונדון לא יכלו להתרחש סמוך לכנס, וחייבו היעדרות מהארץ יותר מהמתוכנן".