גדר תוקם בגבול עם מצרים כדי למנוע הסתננות פליטים

האם נמצאה הבעיה לחדירת פליטים מאפריקה לשטח מדינת ישראל? כנראה שכן. ראש הממשה בנימין נתניהו החליט לנקוט פעולה כדי למנוע את המשך הסתננות הפליטים מדרפור ואריתריאה והורה למשרדי הממשלה ולצה"ל להתחיל להערך להקמת גדר. באם תאושר התוכנית, יוותר ככל הנראה נתניהו על גירוש ילדי העובדים מישראל

האם כך ייראה הגבול עם מצרים? (רויטרס)

ראש הממשלה בנימין נתניהו הכריע בסוגיית מניעת ההסתננויות מגבולה הדרומי של ישראל. לפי ההחלטה, תוקם גדר שאמורה למנוע את ההסתננות של פליטים מאפריקה לתוך שטח מדינת ישראל. ההחלטה להקים את הגדר היא חלק משורת החלטות אסטרטגיות עליהן החליט נתניהו בשיתוף עם המשרד לביטחון פנים וצה"ל.

בנוסף לגדר, שאמורה לקום מאזור "משולש הגבולות" ברפיח, עד לאילת, יצויד אזור בגבול באמצעים לפיזור הפגנות ואמצעים נוספים. כמו כן הורה נתניהו למשרד המשפטים לחוקק חוקים מיוחדים כדי שמניעת הסתננות הפליטים, שמגיעים בעיקר מאריתריאה וסודן, תעלה בקנה אחד עם עקרונות המשפט הבין-לאומיים.

ילדי העובדים הזרים אמורים להישאר בישראל

כרגע עדיין לא ברור כיצד תיראה הגדר, האם היא תוקם כדוגמת גדר ההפרדה בגדה המערבית, כפי שמציע צה"ל או שתוקם גדר הדומה לגדר המערכת שבגבול ישראל-לבנון. חוץ מבדיקת היעילות של הגדר, עולה גם שאלת העלות של הקמת גבול הקבע. באם ייבנה גבול בנוי, עלותו יכולה לסכום של חמישה מיליארד שקלים, בעוד שבאוצר מתנגדים ואומרים כי גדר פשוטה יותר, שתתן מענה יעיל לבעיית ההסתננות תעלה כ-450 מיליון שקלים.

בד בבד להחלטה על הקמת הגדר, נתניהו צפוי לקבל החלטה בנושא גירושם של ילדי העובדים הזרים. ההערכה היא כי באם אכן יחלו העבודות להקמת הגדר, מה שימנע כניסת פליטים נוספים לישראל, תאושר המשך שהייתם של 1,200 ילדי העובדים הזרים.

אלי ישי: המסתננים יביאו איידס

שר הפנים אמר לפני כחודש בתוכנית "פגוש את העיתונות" כי השר לביטחון פנים העלה תסריט שחור במידה וימשיכו לזרום לכאן עובדים זרים. "אם יבואו לפה עכשיו מאות אלפי עובדים זרים הם יביאו איתם שלל מחלות: צהבת, חצבת, שחפת, איידס, סמים", הוא הזהיר.

"האם מישהו אחד מאזרחי מדינת ישראל יהיה מוכן שייכנסו בקצב הזה? מיליון או שניים סודנים ואריתיראים לפה? עם כל ההתייפייפות הזאת, זה לא מאיים על מפעל הציונות של מדינת ישראל?"

"האם מדינת ישראל מוכנה לפתוח את שעריה ולהיות מדינת הגירה ולאבד את המפעל הציוני? על חשבון ערביי ישראל ומקומות עבודה", מקשה השר. "בוא נראה את כל יפי הנפש שיגידו את זה לכל ערביי ישראל. בוז'י שמרחם עליהם ויגיד אין מקומות עבודה לערביי ישראל. מה הוא יענה באותו רגע? האם הוא יכול לקחת על עצמו אחריות לפתוח את השערים ולקלוט פה מיליון או שניים זרים?"

 

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק