קדומים: פקחי הבנייה ספגו מטח ביצים מהתושבים

פקחי בנייה הגיעו ליישוב בלווית עשרות אנשי ביטחון. תושבי קדומים מנעו מהם כניסה דרך הכניסה הראשית, ולאחר שנכנסו מכניסה אחרת - חסמו את הכביש, פצחו בשירה ובריקודים ושיבשו את את חלוקת הצווים: "אלו צווים אנטי יהודיים ואנטי ציונים". כשהפקחים עזבו את המקום - ספגו מטח ביצים

ממשיכות פעולות מחאת המתנחלים נגד ההחלטה להקפיא את הבנייה בשטחים: עשרות תושבי קדומים שיבשו הבוקר את פעילותם של פקחי בנייה שהגיעו ליישוב. כשהפקחים סיימו את עבודתם ויצאו מהיישוב, הם ספגו מטח ביצים. תושבי קדומים טוענים שהם אלה שהותקפו על ידי אנשי הביטחון.

חננאל, תושב קדומים, סיפר לחדשות 2 באינטרנט: "מאות אנשי ביטחון, יס"מ ופקחים ניסו להיכנס ליישוב. לא נתנו להם להיכנס דרך השער המרכזי, הם היו צריכים לעשות עיקוף דרך הכפרים הערביים ופרצו את אחד השערים".

לדבריו, "הצלחנו להתארגן ולחסום את הכביש באחת השכונות. לא נוכל לשלוט בחלוקת הצווים, אך ננסה לשבש להם את העבודה". עוד ועוד תושבים מגיעים לאזור, והם רוקדים ושרים על הכביש אותו הם חוסמים. "יש לנו מסר, והמסר הוא שאיננו מקבלים את צו ההקפאה שהוא אנטי ציוני ואנטי יהודי", אמר.

צוות מיוחד ידון ביישום צו ההשעייה

במערכת הביטחון הביעו חשש כי גורמי ימין קיצוניים ינסו לפגוע בראש הממשלה. גורמי ביטחון ערכו דיון בנושא, אך האבטחה על בנימין נתניהו לא תוגברה. אמש התבטא יו"ר מועצת ישע ואמר, כי יש להיאבק ב"ספר הלבן" של נתניהו. השר בנימין בן אליעזר הזהיר בראיון לגלי צה"ל מהחמרת המחאה שתוביל להסתה בממדים של 1995 - שהובילה לרצח ראש הממשלה דאז, יצחק רבין.

הצוות המיוחד שהקים ראש הממשלה נתניהו לבחינת אופן יישום צו השעיית הבנייה יתכנס היום להערכת מצב - כך נמסר הערב מלשכת ראש הממשלה. "הצוות ידון בתיקונים ובהתאמות לצו, כך שהן תתחשבנה בבקשות ראשי הישובים", נמסר בהודעת הלשכה.