פורום השביעייה מתכנס; לא ברור אם ידון בעסקת שליט

ראש הממשלה בנימין נתניהו מכנס היום לישיבה את הקבינט המדיני-ביטחוני. עדיין לא ברור האם בישיבה תעלה לדיון העסקה לשחרורו של החייל החטוף. חמאס אמר אמש כי סיכום המשא ומתן על עסקת שליט עודנו "מסובך וקשה". עם זאת, נמנע חמאס מפרסום פרטים על תוצאות השיחות עם המתווך הגרמני בעזה

ראש הממשלה בנימין נתניהו מכנס היום שוב את הקבינט המדיני-ביטחוני אך עדיין לא ברור האם בישיבה של פורום השביעייה יעלה לדיון נושא העסקה המתגבשת לשחרורו של החייל החטוף גלעד שליט.

במקביל, מביא הבוקר העיתון אל קודס אל ערבי, ראיון עם מקור בחמאס שאומר כי ישראל מסרבת לבקשת חמאס להשלים את העסקה והמכשולים העיקריים בהשלמת העסקה הם סירובה של ישראל לשחרר 50 אסירים מרשימת 450 האסירים של חמאס, סירובה לכלול בעסקה אסירים ערבים ישראלים, והתעקשותה להגלות מהשטחים 130 משוחררים.

בחמאס אמרו אמש כי סיכום המשא ומתן על עסקת שליט עודנו "מסובך וקשה". עם זאת, נמנע חמאס מפרסום פרטים על תוצאות השיחות עם המתווך הגרמני בעזה.

בנוסף, בכיר בחמאס אישר כי משלחת של בכירי הארגון נפגשה בלבנון עם יו"ר חזבאללה חסן נסראללה, כפי שפרסמנו אתמול, ודנה במתווה העסקה לשחרורו של גלעד שליט. חברי המשלחת דנו גם היום בעסקת שליט, בפגישה שנערכה בדמשק בין חאלד משעל לבין ראש המועצה לביטחון לאומי של אירן.

"גלעד שליט כבר הועבר למצרים"

ידון בעסקת שליט? נתניהו, ארכיון (חדשות 2)
אתמול פורסם דיווח של העיתון הכוויתי "אל ג'רידה", לפיו עסקת שליט החלה כבר לצאת לפועל. על פי הדיווח, המסתמך על 'מקור המקורב למבצעי העסקה', החייל החטוף גלעד שליט הועבר לפני מספר ימים למצרים, והוא שוהה שם במקום מסתור בלווית ראש הזרוע הצבאית של חמאס אחמד אל-ג'עברי. לידיעה הדרמטית אין אישור בשלב זה ממקורות ישראלים.

על פי הדיווח, עסקת שחרור האסירים הפלסטינים בתמורה לשליט, שנמצא כבר 1250 ימים בשבי החמאס, יצאה לדרך לפני מספר ימים. העברתו של שליט נעשתה כצעד בונה אמון של החמאס מול המצרים בנועד להראות על נכונות נציגי החמאס לבצע את העסקה.

המגעים לשחרורו של גלעד שליט - סיקור מיוחד: 

דיווח: "הכנות אחרונות" לביצוע עסקת שליט

הווידאופדיה: גלעד שליט

פולארד: "בכל יום להרוג אסיר חמאס עד החזרת שליט"

בג"ץ: לא ייחשפו פרטי עסקת שליט 

חמאס: רוצים עסקה עד ה-14 בדצמבר