בעקבות ההחלטה להקפאת הבנייה בשטחים - מתקפת שרים נגד נתניהו

החלטת הקבינט המדיני-ביטחוני להשהות את הבנייה בהתנחלויות ל-10 חודשים לא עוברת בשקט במפלגתו של נתניהו. השר עוזי לנדאו הגיש הבוקר ערר על ההחלטה והדגיש כי הנושא צריך לבוא בפני הממשלה. והוא לא היחיד. מנגד, 40 פקחי בנייה יוכשרו בהליך מהיר

מוחים נגד הבנייה בשטחים, ארכיון (חדשות 2)

למרות שהקבינט המדיני-ביטחוני אישר את הקפאת הבנייה בשטחים למשך עשרה חודשים, ראש הממשלה בנימין נתניהו עומד בפני התנגדויות מבית. שרים בליכוד שמתנגדים למהלך דורשים מנתניהו להביא את הנושא לדיון במרכז הליכוד ובממשלה.

ח"כ דני דנון מהליכוד הגיש הבוקר ליו"ר מרכז הליכוד השר משה כחלון את החתימות הדרושות לכינוס המרכז כדי לדון בהקפאת הבנייה בהתנחלויות למשך עשרה חודשים, עליה הודיעה הממשלה בשבוע שעבר. "החתימות מבטאות את דעת הקהל בליכוד וגם את דעתם של שרים שלא נמצאים פה היום", אמר השר.

השר סילבן שלום, שהיה בחו"ל בעת ההצבעה בקבינט, טוען שלא ידע כלל שהיא צפויה. "הייתי מצביע נגד", אמר שלום. "הקפאת הבנייה מיותרת, ולא תשיב את הפלסטינים אל שולחן המשא-ומתן".

השר עוזי לנדאו מישראל ביתנו הגיש הבוקר ערר על החלטת הקבינט המדיני-ביטחוני להשהות את הבנייה בהתנחלויות לעשרה חודשים. בערר הוא מבקש להעלות את ההחלטה בפני מליאת הממשלה ואומר כי זהו נושא מרכזי על סדר יומה של המדינה וחיוני שכל השרים יוכלו להביע את עמדתם.

ישראל מאותתת לפלסטינים שחידוש המשא ומתן לשלום יוביל לפינוי מאחזים - את המסר הזה העביר נשיא המדינה פרס ושר הביטחון אהוד ברק מגבה את המהלך.

עם זאת, נוכח הסרבנות הפלסטינית וההצהרות התקיפות של אבו מאזן נגד מהלך ההקפאה, תקפו מקורבי ראש הממשלה את הפלסטינים. שר האוצר, יובל שטייניץ  אף איים שאם תוך זמן קצר הפלסטינים לא יבואו לשיחות ישראל תשקול מחדש את איסור הבנייה בגדה.

משרד הביטחון מכשיר פקחים

שר הביטחון אהוד ברק הורה לאנשי משרד הביטחון לגייס ולהכשיר במהירות האפשרית פקחי בנייה חדשים, שיוודאו את ביצוע החלטת הממשלה להפסיק את הבנייה החדשה בשטחי יהודה ושומרון.

כיום פועלים 14 פקחי בנייה באיזור. בעקבות הוראת שר הביטחון, תוך שבועיים יגויסו ויוכשרו 40 פקחים חדשים ובהמשך יגויסו עוד עשרות פקחים שיוודאו את ביצוע מניעת הבנייה החדשה.  האכיפה תבוצע במאמץ משולב של משטרת ישראל, מג"ב והמנהל האזרחי, תחת אחריות כוללת של צה"ל.

כתבות נוספות בנושא:

שר התיירות: נמשיך לטפח אתרים ביהודה ושומרון

אבו מאזן: נתניהו מעדיף כיבוש על שלום

מובארק לנתניהו: הפסק לחלוטין את הבנייה

נתניהו: לא נגביל את הבנייה בירושלים

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2