חמאס מאיים: נכשיל את עסקת שליט

העיתון "א-שארק אל-אווסאט" מדווח הבוקר כי למרות ההתקדמות האחרונה במגעים, חמאס מתעקש על שחרורם של מנהיג התנזים, מרואן ברגותי, ושל מזכ"ל החזית העממית, אחמד סעדאת במסגרת העסקה לשחרור החייל החטוף. בני משפחת שליט ימשיכו גם היום בסבב פגישות עם מקבלי ההחלטות לקראת אישור אפשרי של עסקה כזאת

העיתון "א-שארק אל-אווסאט" מדווח הבוקר כי במסגרת העיסקה לשיחרורו של החייל החטוף גלעד שליט חמאס מתעקש על שחרורם של מנהיג התנזים, מרואן ברגותי, ושל מזכ"ל החזית העממית, אחמד סעדאת. "חמאס יכשיל את העסקה, אם השניים לא ישוחררו", אמר גורם פלסטיני בדמשק.

בני משפחת שליט ימשיכו גם היום בסבב פגישות עם מקבלי ההחלטות לקראת אישור אפשרי של עסקה כזאת. היום יפגשו נועם ואביבה שליט עם שר החוץ אביגדור ליברמן. רדיו קול פלסטין דיווח אתמול
מפי מקורות מצריים כי שליט יועבר למצרים כבר בימים הקרובים.

על פי הדיווח, כוחות הביטחון במעבר רפיח קיבלו הוראה להעלות כוננות ולתגבר את כוח האדם במקום.
גם כלי תקשורת בארצות הברית, בהם רשת פוקס, מדווחים שהעסקה תושלם כבר השבוע, עם שובו של ראש הממשלה נתניהו מביקור בגרמניה.

שטייניץ: שיחרור שליט - לא בכל מחיר

שר האוצר, יובל שטייניץ, אמר אתמול בתכנית "פגוש את העיתונות" כי אסור להיכנע לטרור."אתקשה לתמוך בעסקה כפי שהיא נראית כרגע", אמר השר המקורב לנתניהו והחבר בקבינט המדיני. שטייניץ אמר כי להערכתו, עדיין אין עסקה והוא כלל לא בטוח שעסקה כזו קרובה לחתימה.

"אני תמיד חושב שגם במקרים כאלו השיקולים הביטחוניים לטווח ארוך אינם יכולים התבטל. שחרור שליט - לא בכל מחיר ותמיד צריך לקחת בחשבון שיקולי ביטחון לאומי לטווח ארוך", אמר. "כולנו מתים לראות את גלעד שליט בבית, אך יש סכנה שהטרור יתחדש והוא יהיה יותר חריף, יותר חזק והעסקה תתן לו רוח גבית".

"אולם כאן יש רגישות אחרת", אמר השר והוסיף: "מדובר בחייל חי. אני נוטה להתנגד בגלל ההשלכות לטווח ארוך שיש לעסקה הזו, אך אני מבין את אלה שתומכים בה. אין לי שום ביטחון שיש עדיין עסקה. בכל מקרה זו תהיה החלטה קשה, ואני חושב שגם במקרים כאלה השיקולים של הביטחון הלאומי לטווח ארוך אינם יכולים להידחק הצידה". 

 הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2

התקדמות במגעים לשחרור שליט - סיקור מיוחד:

דיווח: עסקת שליט תצא לפועל תוך מספר ימים 

מה אומרת שפת הגוף של נועם שליט?

תזכורת: רשימת האסירים שדורש חמאס

"אסירי חמאס כבר רוכזו בבתי הכלא בישראל לקראת העסקה"

דיווח: נתניהו אישר את העברתו של גלעד שליט למצרים 

הווידאופדיה: גלעד שליט