שר התיירות: נמשיך לטפח אתרים ביהודה ושומרון

למרות הודעת ראש הממשלה על הקפאת הבנייה בשטחים למשך עשרה חודשים, אחד מחברי ממשלתו דווקא תומך בהמשך פיתוח השטחים. "נמשיך לתמוך בפיתוח אתרים ביהודה ושומרון", אמר השר ב"שבתרבות" ברמת גן

שר התיירות, ארכיון (חדשות 2)

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמנם הכריז על הקפאת הבנייה בהתנחלויות, אך נראה כי לא כל חברי ממשלתו מסכימים עם עמדתו: שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב, אמר היום באירוע "שבתרבות" בחולון כי משרדו ימשיך בבנייה ביהודה ושומרון, ואף יטפח אתרים באזור.

"הסדר להקפאת הבנייה ביהודה ושומרון יצר הישג מדיני שחשוב שישראל תמנף בזירה הבינלאומית", אומר שר התיירות. "הוצאת ירושלים ומבני ציבור מההסדר - מאפשרת תמיכה במהלך".

מיסז'ניקוב הכריז כי משרד התיירות בראשותו ימשיך לתמוך בפרויקטים ואתרים תיירותיים ביהודה ובשומרון גם במהלך תקופת ההקפאה. "האתרים המרכזיים הם: הרודיון ושביל העקידה בגוש עציון, אתר קאסר אל יהוד בקרבת מעלה אדומים ומערת הנטיפים באריאל", הסביר.

השר התייחס בדבריו גם לדיווחים על עסקת שליט ואמר: "אתמוך בעסקת שליט. היה צריך לשחרר אותו בשבוע הראשון לחטיפתו במבצע צבאי, אבל משלא עשינו כן, עלינו להחזירו הביתה להוריו. זה מסר חשוב לאלפי בני נוער שיתגייסו, שיידעו שהמדינה לא מפקירה אותם".

אבו מאזן: נתניהו מעדיף כיבוש על שלום

"לא נוכל לקבל את תפיסת הממשלה הישראלית לגבי אופן חידוש המשא ומתן המדיני" - דברים אלה אמר אמש יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן בדברים שנשא בפני חברי פרלמנט בוונצואלה.

אבו מאזן תקף את ראש הממשלה בנימין נתניהו והדגיש כי הצהרתו על הקפאת הבנייה בהתנחלויות אינה מספיקה, וכי נתניהו לא מתכוון לשים קץ לכיבוש הישראלי, למרות הצהרותיו על רצונו בחידוש המשא ומתן לשלום.

"נתניהו לא התחייב לחדש את המשא ומתן עימנו מהנקודה שבה הוא הופסק בדצמבר 2008. לנתניהו היתה אפשרות לשנות את המציאות, אך כשנדרש לבחור בין שלום להמשך הכיבוש, בחר בהמשך הכיבוש", אמר יו"ר הרשות. "נתניהו לא חידש דבר בהכרזות האחרונות שלו, שהרי אנו יודעים שהכיבוש יימשך".