אבו מאזן: נתניהו מעדיף כיבוש על שלום

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן תקף את ראש הממשלה בנימין נתניהו בנאום שנשא בפני חברי פרלמנט בוונצואלה. "לא נוכל לקבל את התפיסה של הממשלה הישראלית לגבי אופן חידוש המשא ומתן המדיני", אמר אבו מאזן "איננו מציבים שום תנאי לחידוש המגעים, למעט דבקות של הצדדים בעקרונות מפת הדרכים והפסקת ההתנחלויות"

"נתניהו בחר בכיבוש". אבו מאזן, ארכיון (חדשות 2)

"לא נוכל לקבל את תפיסת הממשלה הישראלית לגבי אופן חידוש המשא ומתן המדיני" - דברים אלה אמר אמש יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן בדברים שנשא בפני חברי פרלמנט בוונצואלה.

אבו מאזן תקף את ראש הממשלה בנימין נתניהו והדגיש כי הצהרתו על הקפאת הבנייה בהתנחלויות אינה מספיקה, וכי נתניהו לא מתכוון לשים קץ לכיבוש הישראלי, למרות הצהרותיו על רצונו בחידוש המשא ומתן לשלום.

"נתניהו לא התחייב לחדש את המשא ומתן עימנו מהנקודה שבה הוא הופסק בדצמבר 2008. לנתניהו היתה אפשרות לשנות את המציאות, אך כשנדרש לבחור בין שלום להמשך הכיבוש, בחר בהמשך הכיבוש", אמר יו"ר הרשות. "נתניהו לא חידש דבר בהכרזות האחרונות שלו, שהרי אנו יודעים שהכיבוש יימשך".

אבו מאזן הדגיש כי מטרתה של הרשות הפלסטינית היא הקמת מדינה פלסטינית שבירתה היא ירושלים המזרחית, שתחיה לצד ישראל. "הגיע הזמן שלעם הפלסטיני תהיה מדינה משלו", אמר.

 מובארק לא מרוצה מנתניהו

למרות הצהרתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ביום רביעי כי ישראל מוכנה להקפיא את הבנייה בהתנחלויות, מדווח אתמול העיתון המצרי "אל-אהראם" כי למרות ההצהרה, הנשיא המצרי חוסני מובארק עדיין אינו מרוצה מהמהלכים שנוקטת ישראל כדי להחזיר את הפלסטינים לשולחן המו"מ.

בעיתון דווח, כי רה"מ נתניהו התקשר אתמול למובארק, וביקש לעדכן אותו על פרטי תוכניתו לחידוש המו"מ. על פי העיתון, נשיא מצרים הביע מספר הסתייגויות מהתוכנית הישראלית, והדגיש כי התוכנית צריכה לכלול הפסקה מוחלטת של הבנייה, גם במזרח ירושלים.

מובארק אף הציע לנתניהו מספר הצעות שלדבריו ישראל צריכה לשקול כדי לנסות ולקדם את תהליך השלום באזור.