הצהרת נתניהו לא סיפקה את מובארק

העיתון המצרי "אל אהראם" מדווח על שיחת טלפון שנערכה אתמול בין נשיא מצרים חוסני מובארק לבין רה"מ בנימין נתניהו. מובארק דרש מנתניהו במהלך השיחה להפסיק לחלוטין את הבנייה בהתנחלויות, וטען שצעד כזה יביא לחידוש המו"מ. גם בימין מסתייגים מהצהרת נתניהו משלשום. ח"כ אריה אלדד אף קרא הבוקר למרי אזרחי

למרות הצהרתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ביום רביעי כי ישראל מוכנה להקפיא את הבנייה בהתנחלויות, מדווח היום העיתון המצרי "אל-אהראם" כי למרות ההצהרה, הנשיא המצרי חוסני מובארק עדיין אינו מרוצה מהמהלכים שנוקטת ישראל כדי להחזיר את הפלסטינים לשולחן המו"מ.

בעיתון דווח, כי רה"מ נתניהו התקשר אתמול למובארק, וביקש לעדכן אותו על פרטי תוכניתו לחידוש המו"מ. על פי העיתון, נשיא מצרים הביע מספר הסתייגויות מהתוכנית הישראלית, והדגיש כי התוכנית צריכה לכלול הפסקה מוחלטת של הבנייה, גם במזרח ירושלים. מובארק אף הציע לנתניהו מספר הצעות שלדבריו ישראל צריכה לשקול כדי לנסות ולקדם את תהליך השלום באזור.

ח"כ אלדד קורא למרי אזרחי

עליית מדרגה במחאה נגד ההחלטה להקפיא את הבנייה בהתנחלויות? חבר הכנסת האריה אלדד מהאיחוד הלאומי קורא היום למרי אזרחי של המתנחלים ומשתלח בראש הממשלה נתניהו: "מדובר באדם ללא חוט שדרה".

אלדד, שהתראיין הבוקר לתוכנית הרדיו "גומרים הולכים" ברדיו תל אביב, קרא למתנחלים לבנות בתים באלפים, כי להילחם בצורה מעשית בשטח בהחלטת ההקפאה. "צריך לבנות, להציע לפקחים קפה ועוגיות, ואם יבואו עם דחפורים לעמוד בבתים ולא להתפנות", אמר.

"אני לא קורא לאלימות, אלא למרי אזרחי שיוכיח לראש הממשלה שאי אפשר להקפיא", הדגיש ח"כ אלדד, אך לא פסח על ההזדמנות לתקוף גם את ראש הממשלה אישית. "מדובר באדם ללא חוט שדרה - ואיתו חבורה של שרים סמרטוטים", טען.