נתניהו נגד לבנת: לא מייצגת אותי

שרת התרבות והספורט תקפה בחריפות את ממשל אובמה בכנס פעילי ליכוד והגדירה אותו "ממשל נוראי". לדבריה, "ראש הממשלה במצוקה. זה לא קל לעמוד מול הנשיא האמריקני שהעביר אותו מסע יסורים". תגובת לשכת נתניהו לא איחרה להתנער מדבריה: "הדברים המיוחסים בתקשורת לשרה לבנת אינם מייצגים את עמדתו של ראש הממשלה כלל וכלל"

לבנת נגד הממשל האמריקאי (חדשות 2)

שרת התרבות והספורט לימור לבנת חוללה הערב סערה בכינוס פעילי ליכוד בבאר שבע, כשהטיחה ביקורת קשה בממשל אובמה והגדירה אותו "ממשל נוראי". לדבריה, "ראש הממשלה במצוקה. זה לא קל לעמוד מול הנשיא האמריקני שהעביר אותו מסע יסורים".

לבנת המשיכה בביקורתה על הממשל בוושינגטון ואמרה: "הבית הלבן הוא לא מה שהיה פעם, הוא נוקשה יותר. אנו רואים איך ישראל הופכת יותר נרדפת ומושמצת ואנו במצוקה קשה".עוד אמרה לבנת כי היא חשה לא בנוח עם ההחלטה החד צדדית להפסקת הבנייה בהתנחלויות: "איש לא יעריך אותה ורק נחטוף עוד על הראש".

"זו לא הקפאה, אלא השעייה", המשיכה לבנת ואמרה: "כבר בעוד שבוע יחלו בבניית יחידות הדיור שכבר אושרו, ואז יתקיפו אותנו ויאמרו שאנו רמאים ונוכלים ודבר לא יישאר מאותה החלטה".

בלשכת ראש הממשלה לא אהבו בלשון המעטה את דבריה של השרה לבנת. בהודעה מטעם לשכת נתניהו נמסר: "הדברים המיוחסים בתקשורת לשרה לבנת אינם מייצגים את עמדתו של ראש הממשלה כלל וכלל. ראש הממשלה הביע פעמים רבות את הערכתו לברית האמיצה בין ארה"ב לישראל שנמשכת במלואה בממשלתו של הנשיא אובמה והודה לנשיא ולממשל האמריקני על מחויבותם לבטחון ישראל ולהשגת שלום באזור".