בין טורקיה וישראל אין "תקווה"

המשבר בין ישראל וטורקיה נותן את אותותיו גם בספורט. נערה ישראלית בת 14 זכתה באליפות העולם בשחמט שהתקיימה בטורקיה. כשהגביע בידה, המתינה האלופה הנרגשת לשמוע את ההמנון הישראלי, אך מארגני הטקס הטורקים החליטו שלא להשמיע אותו

טוריקה וישראל - המשבר מגיע גם לספורט (חדשות 2)

מרסל אפרוימסקי בת ה-14 מכפר-סבא עמדה אתמול על הפודיום כשעל צווארה מדלית הזהב בה זכתה באליפות העולם בשחמט. האלופה הטרייה המתינה בציפייה לשמוע את ה"תקווה" מתנגנת באולם, אך מארגני הטקס הטורקים החליטו לוותר על ההמנון הישראלי.

אפרוימסקי התחילה להתאמן בשחמט כבר בגיל 6 ובגיל 9 השתתפה באליפות העולם הראשונה שלה. אתמול היא זכתה באליפות לנערות עד גיל 14. שי אפרוימסקי, אביה של מרסל, אמר אתמול ל"ידיעות אחרונות" כי מדובר בשערורייה: "איך מעזים לערבב פוליטיקה בספורט? בתקנון כתוב במפורש שיש לנגן את ההמנון, וככה היה גם לפני שנתיים, כאשר היא זכתה באליפות העולם לנערות עד גיל 12, שנערכה באותו מקום בטורקיה".

מאז זכתה מרסל בפעם האחרונה באליפות עברו שנתיים, בהן הורעו יחסי שתי המדינות, והפעם, לאחר שחולקו המדליות ונישאו הנאומים, החליטו מארגני הטקס שלא לנגן את ההמינונים של הארצות מהן הגיעו הזוכים בתחרות.

כפי שפורסם ב"ידיעות אחרונות", מארגני הטקס טענו להגנתם כי נאלצו לקצר את הטקס ולכן נמנעו מהשמעת ההמנונים. בעקבות המקרה שלח אמש יו"ר האיגוד הישראלי לשחמט, אביב בושינסקי, מברק לנשיא פדרציית השחמט העולמית בבקשה לבדוק את המקרה והוסיף שיש לנקוט צעדים נגד הטורקים.

כתבות נוספות בנושא:

טורקיה מגלה את בר רפאלי

ארדואן: פצצות זרחן ירדו כמו גשם על ילדים תמימים בעזה

לבני: "שיתוף הפעולה הצבאי עם ישראל - חשוב גם לטורקיה"

שר החוץ הטורקי: מקווה לחזור לדיאלוג עם ישראל

פרשנות: משבר בין ישראל לטורקיה?

טורקיה החרימה את ישראל - התמרון הבינלאומי בוטל

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק