בגין: הבנייה בהתנחלויות לא תוקפא - מדובר רק במגבלות על הבנייה

השר בני בגין הגיע לאולפן "פגוש את העיתונות", ולראשונה מאז נכנס לתפקיד התייחס לנושאים המדיניים: "מדינה פלסטינית מפורזת לא תשיג יציבות, הבנייה בהתנחלויות לא תוקפא". השר בגין גם ענה לשאלת גולשת חדשות 2 באינטרנט: "תפקידי כשר בלי תיק הוא לא המצאה ישראלית, ניתן להביא תועלת גם ללא סמכות מוגדרת"

"הגורמים האמריקניים יודעים כי לא מדובר בהקפאת הבנייה, אלא רק במגבלות על הבנייה. דירות נבנות ותמשכנה להיבנות במשך התקופה" - כך אמר הערב השר בני בגין בראיון לתכניתנו "פגוש את העיתונות" עם דנה ויס ובן כספית כמראיין אורח, והדגיש: "מדובר רק בתקופה זמנית של מגבלות על הבנייה".

לראשונה מאז שב לכיסא השר, השמיע בגין את עמדותיו בשלל סוגיות העומדות על סדר היום הציבורי, ובהן גם המשא ומתן מול הפלסטינים. "רצוי שיהיה משא ומתן", הדגיש השר אך עם זאת אמר: "ההצעה להקים מדינה פלסטינית בגבולות זמניים מנותקת מהמציאות וחסרת טעם".

"לא תושג יציבות גם עם מדינה פלסטינית מפורזת"

בעניין המשא ומתן, אמר בגין כי דעותיו חלוקות עם ראש הממשלה. "איני מסכים כי תושג יציבות במצב של מדינה פלסטינית מפורזת", אמר. "כשהנהגת אש"ף מקצינה את עמדותיה - אין לנו מה להיכנע לדרישותיה".

השר בגין התייחס גם לתופעת הסרבנות בצה"ל. "אי אפשר לסבול הבעת עמדה פוליטית בצבא", אמר. "ישנם חיילים שעשו טעות חמורה".

בתשובה לשאלתה של רעות, גולשת חדשות 2 באינטרנט, בעניין תפקידו כשר בלי תיק, אמר בגין: "אין מדובר בהמצאה ישראלית, ניתן להביא תועלת גם ללא סמכות מוגדרת".

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2