מזכ"ל האו"ם נגד הבנייה בגילה: "זוהי פגיעה במאמצי השלום"

גינוי חריף של האו"ם להחלטה להרחיב את הבנייה בשכונה הירושלמית. מזכ"ל האו"ם, באן קי מון, קורא הלילה לישראל לחזור בה ומדגיש: מדובר בהרחבת ההתנחלויות לכל דבר. "הפעולות הללו פוגעות במאמצים להשיג שלום", אמר

כבר לא רק משבר מול ארה"ב: מזכ"ל האו"ם באן קי מון מגנה הלילה בחריפות את כוונתה של ישראל לבנות 900 יחידות דיור בשכונת גילה בירושלים: "מדובר בהרחבת ההתנחלויות לכל דבר", אמר בהודעה מיוחדת שפרסם.

"אני מצטער על החלטת ממשלת ישראל להרחיב את ההתנחלות גילה, הנבנית על שטח פלסטיני שנכבש על ידה ב-1967", כתב מזכ"ל האו"ם. "הפעולות הללו פוגעות במאמצי השלום, ומטילות ספק ביכולת לגבש פיתרון של שתי מדינות".

לשכת רה"מ: "גילה - חלק אינטגרלי מירושלים"

אתמול אישרה הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה בירושלים תכנית לבניית 900 יחידות דיור בגילה. זאת, על אף הפרסומים אודות ההסתייגות האמריקנית. בלשכת ראש הממשלה אמרו אתמול כי מדובר בהליך שגרתי, שכן שכונת גילה היא חלק אינטגרלי מירושלים - וככזו אישורי הבנייה בה לא מגיעים לשולחנו של ראש הממשלה. "אין בהליכי התכנון והבניה הנוכחיים בשכונה שום חידוש", אמרו בלשכת ראש הממשלה.

ברשות הפלסטינית גינו אמש את כוונתה של ישראל להרחיב את הבנייה בגילה, וכינו אותה "הרחבת ההתנחלויות". יו"ר הרשות אבו מאזן, העושה בימים אלו בקהיר, שב השבוע והתנה את השיבה למשא ומתן עם ישראל בהפסקה מוחלטת של הבנייה בהתנחלויות.