שגרירות ארה"ב לכנסת: "מודאגים מעריכת טקס אזכרה לכהנא במשכן"

פנייה יוצאת דופן של שגרירות ארה"ב על הנעשה בתוך הכנסת: אל יו"ר הכנסת רובי ריבלין הגיע מכתב מהשגרירות המביע דאגה מהפרסומים לפיהם ח"כ בן ארי רוצה לערוך אזכרה למנהיג התנועה שהוצאה מחוץ לחוק במשכן. ריבלין: "אין בכלל על מה לדבר"

פנייה יוצאת דופן של שגרירות ארה"ב על הנעשה בתוך הכנסת: מתוך שגרירות ארה"ב בישראל נשלח מכתב על מה שאולי קורה בתוככי המליאה של בית הנבחרים הישראלי: בלשכתו של יו"ר הכנסת ראובן (רובי) ריבלין התקבל מכתב בדואר האלקטרוני בו מהשגרירות בו מובע חשש מפני קיום אזכרה לרב מאיר כהנא, מנהיג תנועת כך.

וזה לשון המכתב: "קראנו על רצונו של ח"כ מיכאל בן ארי לערוך אזכרה לרב כהנא בכנסת", נכתב. "היינו מעוניינים לדעת האם כבר החלטת אם לאשר את קיומו של אירוע כזה בכנסת. זה עניין שהסנטור מיטשל והצוות שלו עוקבים אחריו בדאגה מסוימת. אנו מחכים לשמוע מכם היום אחר הצהריים".

יו"ר הכנסת השיב: "עוד לפני ששלחתם את המכתב יוצא הדופן הזה, כבר החלטתי שאין על מה לדבר . אני לא אאשר לערוך טקס אזכרה במשכן לתנועת כך שהוצאה מהחוק, ובעצם להחזיר אותה מהדלת האחרית אל תוך המליאה".

אבל חה"כ בן ארי בטיעוני חופש הביטוי, מערער על ההחלטה שלך היו"ר ריבלין לוועדת הכנסת, אבל עדיין לא התקבלה החלטה, וגם לא ברור האם הוועדה תדון בנושא. בינתיים, ריבלין מתנגד, בן ארי, מתעקש, ועדת הכנסת לא יודעת אם יהיה דיון, ובשגרירות האמריקנית עוקבים בדאגה.