מכתב האמהות לראש הממשלה: "אל תהמר על חייו של גלעד"

קבוצה של אמהות שכולות, בהן רונה רמון, מיקי גולדווסר ואסתר וקסמן, שלחו מכתב לראש הממשלה נתניהו בו הן מבקשות "לשחרר את מתכנני הפיגועים". האמהות קוראות לנתניהו: "הפסק את ההימור על חייו ושפיותו של גלעד שליט"

מחאת הנשים השכולות למען גלעד: קבוצת אמהות שכולות ובראשן מיקי גולדווסר, רונה רמון ואסתר וקסמן, פנו הבוקר במכתב מיוחד לראש הממשלה בנימין נתניהו בבקשה להיפגש עמו בדחיפות על מנת לקדם את נושא שחרורו של החייל החטוף גלעד שליט. הנשים, שהגדירו עצמן כציבור ש"יודע דבר או שניים על שכול בנים", פנו לראש הממשלה בבקשה שישיב את גלעד הביתה.

"אנחנו החתומות מטה, נציגות של ציבור נשים ואמהות - אשר כדברי המשורר חיים גורי "עשירות בחברת מתים", מבקשות להיפגש איתך כדי לשמוע מפיך מתי תסתיים הסאגה הטרגית של גלעד שליט כדי שלא נצטרך להמשיך במאבקנו", לשון המכתב.

"פונות אליך כמי שאיבדו בני משפחה בפיגועים"

"חלק מאיתנו איבד בני משפחה רבים בפיגועים רצחניים ובכל זאת מצא את אומץ הלב לבקש את שחרורם של מתכנני אותם פיגועים למען הצלתו של גלעד", נכתב בפנייה לראש הממשלה. "מצא גם אתה את הנחישות ואומץ הלב, כדי להפסיק את ההימור על חייו ושפיותו של גלעד והחזירו לאלתר למשפחתו".

"המכתב נכתב על ידי אמהות שיושבות כבר חודשים רבים במשמרות המחאה מול ביתו של ראש הממשלה למען גלעד", אמרה לחדשות 2 באינטרנט מיקי גולדווסר, אמו של החייל אהוד גולדווסר ז"ל שנחטף ונהרג בשבי חיזבאללה זמן קצר לאחר חטיפתו של שליט. "המטרה היא לקדם את המהלך ולשחרר אסירים פלסטינים בתמורה להשבתו של גלעד שליט להוריו".

הרעיון המקורי היה להקליט ראיונות עם הנשים השכולות, ולערוך מהן קלטת שתועבר לתקשורת ולידיו של ראש הממשלה. "בגלל שחשבנו שהזמן קצר מדי, החלטתי לפעול ולצאת ביוזמת מפגש ולרכז אמהות מוכרות", סיפרה ורדה גולדבלט שיזמה את שליחת המכתב. לדבריה, "לאחר שהושלם תוכן המכתב הן פנו לרונה רמון, שהסכימה כמעט מיד עם תוכן המכתב ותרמה את שמה לעניין".

לדברי הנשים, המשך הפעילות תלוי בתוצאת המפגש עם ראש הממשלה. "יש בעיה להיכנע לחמאס", ציינה גולדבלט. "התקופה הזאת אחרי הקלטת היא קשה בגלל העלאת הציפיות, אבל השתיקה מסוכנת יותר".

"כרגע לא מתוכננות פעולות נוספות", הוסיפה מיקי גולדווסר. "אנחנו מקוות שראש הממשלה יסכים להיפגש עמנו בהקדם כדי לשים סוף לסיפור המצער הזה". הפעם, מקוות הנשים להוביל שינוי מתוך העובדה שכל האמהות שחתמו על המכתב תומכות בשחרור מתכנני הפיגועים שבהם נרצחו בני משפחתן.

עוד בנושא:

"רה"מ הסכים למחיר כבד עבור גלעד"

המומחים לשפת גוף מנתחים את הקלטת

הרופא מנתח את מצבו הבריאותי של שליט

הש"ג עיכב את העברת קלטת שליט

כך נראה העיתון שגלעד אחז בקלטת

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק