נתניהו: "שיחה מאוד עניינית ומאוד חיובית"

מה בדיוק קרה שם בבית הלבן בין נשיא ארה"ב לראש ממשלת ישראל? אף אחד מהצדדים לא מוכן לנדב פרטים. נתניהו אמר שהפגישה הייתה חיובית וחשובה, הבית הלבן הוציא הודעה אפילו יותר קצרה והתקשורת האמריקאית מתעלמת מהפגישה לחלוטין. השאלה כיצד זה משפיע על הקשר בין שתי המדינות עדיין מטרידה

שעה וארבעים דקות ישבו יחדיו ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא ארצות הברית ברק אובמה בבית הלבן, וגם בחלוף יממה, העמימות סביב מה שנאמר בחדר הסגלגל רבה.

"קיימתי שיחה ממושכת עם הנשיא בארבע עיניים, שיחה מאוד עניינית ומאוד חיובית", אמר היום נתניהו בוושינגטון. "האווירה הייתה מאוד פתוחה, מאוד חמה ומאוד ידידותית". אנשי ראש הממשלה ביטלו את התדריכים לתקשורת הישראלית והסתפקו בהודעה קצרה של הבית הלבן, לפיה שני המנהיגים דנו במגוון סוגיות הקשורות ליחסי המדינות, בתהליך השלום באזור ובסוגיית הגרעין האירני.

גם בצד האמריקני לא פותחים את הפה, והמפגש מקבל מעמד נמוך מאוד בסדר היום של ברק אובמה. והתקשורת האמריקנית? כמעט שלא מתייחסת למפגש.

"השיחה הזו עסקה במכלול הנושאים שחשובים לביטחון ישראל ולמאמצים המשותפים שלנו לקדם את תהליך השלום", אמר נתניהו והוסיף: "דנו בנושאים האלה בפירוט וגם במעשיות וגם מתוך ידידות".

הישראלים: לא באנו בידיים ריקות

"אני מאוד מעריך את הגישה עניינית והחיובית שגיליתי. יש הבנה גדולה מאוד לכך שאנו רוצים להתקדם בתהליך השלום, עושים צעדים מעשיים לעשות זאת ושיש לנו צרכים ביטחוניים אמיתיים שארצות הברית מוכנה לסייע בהם", ציין נתניהו בפני העיתונאים.

אין ספק שמאחורי הקלעים נותר טעם מר מהעיסוק בשאלה אם תהיה או לא תהיה פגישה, ומה היה אמור נתניהו לומר כדי להתקבל אצל הנשיא אובמה. הפגישה הזאת חושפת את הקלות הבלתי נסבלת שבה מרשה לעצמו נשיא ארצות הברית להתעמר בראש ממשלה ישראלי.

מצד שני, יש רמזים על מה שהתרחש בפגישה: גורמים ישראלים אומרים לא באנו בידיים ריקות, כלומר נתנו משהו לאובמה, מה שמעלה את האפשרות להחלטות על שחרור אסירים פלסטיניים. נכון לעכשיו שני הצדדים מציינים שתוצאות הפגישה החשאית יתגלו בהמשך.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק