ברק בוושינגטון: לגייס את ארה"ב למאמץ

שר הביטחון פתח במאמץ מיוחד להחזיר את ארה"ב לעמדת המפתח שלה בתהליך השלום עם הפלסטינים. ברק, שנמצא בסבב פגישות בוושינגטון מדגיש בפני עמיתיו האמריקנים כי " כל האלטרנטיבות האחרות גרועות יותר"

נתניהו וברק בסבב פגישות בוושינגטון (רויטרס)

במהלך פגישות שערך היום שר הביטחון אהוד ברק עם עמיתיו האמריקנים בוושינגטון, הביע את הערכתו למשקלם הרב של ארצות הברית ושל הנשיא אובמה, בתהליך השלום בין ישראל לפלסטינים. "חיוני לגייס את הנשיא אובמה ואת ארה"ב למאמץ, ולפתוח במשא ומתן", אמר ברק והוסיף, כי ארצות הברית היא המעצמה המובילה בעולם ונשיאותו של אובמה היא הזדמנות נדירה להגיע לשלום.

בהתייחסו לפועלה של ישראל לקידום המשא ומתן אמר ברק, כי ישראל פועלת ככל יכולתה לחדש את המשא ומתן והיא חייבת לפעול בכל הכוח גם בעתיד כדי להגיע להסכמים עם שכניה."כל האלטרנטיבות האחרות גרועות יותר", הדגיש שר הביטחון.

היום ייפגש ברק עם שר ההגנה האמריקאי רוברט גייטס, וכן עם בכירים נוספים במערכת המודיעין האמריקנית. ברק ימשיך את סבב פגישותיו בוושינגטון עם דניס רוס, הסנטור ג'ורג' מיטשל ועם גורמים נוספים בממשל ובקונגרס. לפנות בוקר צפוי ברק לנאום לפני ארגון ה-G.A - ראשי הפדרציות היהודיות.