אסד מאיים: כשלון המו"מ משמעו המשך ההתנגדות

נשיא סוריה הגיע לטורקיה, וככל הנראה התמזג עם האווירה השלילית כלפי ישראל: בנאום בפני מנהיגי ארגון הוועידה האסלאמית, הצהיר כי "כשלון המשא ומתן - משמעותו שימוש בהתנגדות כפתרון אלטרנטיבי". עם זאת, הדגיש: "אין הדבר נוגד כלל את רצוננו להשיג שלום כולל"

"כשלון המשא ומתן בהשבת הזכויות לסוריה - משמעותו שימוש בהתנגדות כפתרון אלטרנטיבי", כך אומר היום נשיא סוריה בשאר אסד בנאום בפני עשרות מנהיגי ארגון הוועידה האסלאמית, המכנסים בימים אלו באיסטנבול שבטורקיה. "ההתנגדות לכיבוש היא חובה לאומית", הוסיף אסד.

"התמיכה בהתנגדות מצידה של סוריה היא חובה מוסרית ולגיטימית, היא גורמת לנו כבוד ואנו מתגאים בה", הצהיר הנשיא הסורי. "עם זאת", הדגיש, "אין הדבר נוגד כלל את רצוננות להשיג את השלום הכולל ובר הקיימא". אסד הבהיר במהלך דבריו בכינוס, את תנאיה של סוריה במשא ומתן מול ישראל. "הוא חייב להתנהל על בסיס השבתן של האדמות הכבושות - ובראשן הגולן הסורי הכבוש", הדגיש, ולא שכח להתייחס גם לאירועים האחרונים בירושלים.

"כבר לפני 40 שנה הקמנו את ארגון הוועידה האסלאמית - בעקבות שריפתם של הישראלים את מסגד אל-אקצה", הצהיר הנשיא. "היום, הניסיונות הללו שבים על עצמם בצורה ברורה יותר, במטרה להשמיד את המסגד אחת ולתמיד".

"ישראל אינה פרטנר לשלום"

רק בשבוע שעבר הצהיר אסד פעם נוספת כי ישראל אינה פרטנר לשלום בשלב זה. "לא ניתן לעשות דבר ביחס לתהליך השלום, לאור העובדה שלא קיים פרטנר בצד השני, וכי משרד החוץ של הישות הציונית אינו רציני בדיבוריו על הסדר", אמר בראיון לכלי תקשורת סוריים. "ממשלת ישראל הנוכחית לא רוצה שלום, ועל כן אף אחד לא יכול לעשות שום דבר ביחס לכך".

נשיא סוריה התייחס גם למערכת היחסים הנרקמת בין טורקיה לאירן, ובחלקה של סוריה בברית החדשה. "היחסים עם טורקיה ואירן טובים מאוד", אמר . "בשנים האחרונות טורקיה ואירן מתקרבות זו לזו, ואנו מסייעים לכך ותומכים במהלך הזה". לדבריו, "חיזוק יחסיה של טורקיה עם שכנותיה הוא בגדר אינטרס טורקי וכלל ערבי".

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק