ארדואן: מעדיף לפגוש את נשיא סודן ולא את נתניהו

ראש ממשלת טורקיה ממשיך בהתבטאויות החריפות נגד ישראל. בראיון לטלוויזיה הטורקית אמר הלילה: אעדיף לפגוש את נשיא סודן, המואשם בפשעי מלחמה - ולא את נתניהו. "לא אוכל לדבר איתו בנוחות", אמר

המתיחות בין ישראל לטורקיה מגיעה לשיאים חדשים: ראש ממשלת טורקיה, רג'פ טייפ ארדואן מותח הלילה ביקורת חריפה על ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו, ומצהיר: אעדיף לפגוש את נשיא סודן המואשם בביצוע פשעי מלחמה - מאשר את נתניהו בשל מעשיו בעזה.

את הדברים אמר ארדואן בראיון לטלוויזיה הממלכתית בטורקיה. "לא אהיה מסוגל לדבר בנוחות עם נתניהו, אך אהיה מסוגל לעשות זאת עם עומר חסן אל-בשיר", אמר ארדואן. "מוסלמי לא יכול לבצע רצח עם". הדברים נאמרו על רקע האישום החמור שמייחסת הקהילה הבינלאומית לאל-בשיר, בגין פשעים נגד האנושות שהורה לבצע בחבל דארפור שבסודן.

"פצצות זרחן נפלו על ילדי עזה"

ההצהרה הערב מצטרפת לגל התבטאויות חריפות של ראש ממשלת טורקיה נגד ישראל. רק לפני כשבועיים טען ארדואן כי "פצצות זרחן נורו כמו גשם על ילדים תמימים בעזה" - וגרר תגובות חריפות גם כן בישראל.

בראיון לעיתון הטורקי "סבאח", המשיך ארדואן לתקוף את ישראל: "בחלק מהמדינות הילדים מקבלים נוחות, שלום, את החינוך המתקדם ביותר ובריאות מתקדמת בעוד ילדים אחרים מתמודדים עם עוני נשק, מחסור, חוסר אונים, מלחמה, סכסוך, נשק להשמדה המונית ופצצות זרחן. אנחנו נאלצים להאזין לקולות של רדיפה".

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כתבות נוספות בנושא:

"לישראל אין מעמד אסטרטגי מיוחד בטורקיה"

טורקיה מגלה את בר רפאלי

ארדואן: פצצות זרחן ירדו כמו גשם על ילדים תמימים בעזה

לבני: "שיתוף הפעולה הצבאי עם ישראל - חשוב גם לטורקיה"

שר החוץ הטורקי: מקווה לחזור לדיאלוג עם ישראל

פרשנות: משבר בין ישראל לטורקיה?

טורקיה החרימה את ישראל - התמרון הבינלאומי בוטל