נתניהו ייפגש מחר בארה"ב עם אובמה

ראש הממשלה יצא הבוקר לארצות הברית. כמה שעות לפני צאתו ואחרי ספקות וסימני שאלה רבים – נמסר לנתניהו מהבית הלבן שהנשיא אובמה יפגוש אותו מחר, אבל טרם נקבעה שעה. מקורביו של נתניהו ניסו לדחות את הרושם הקשה שנוצר בעקבות יחס הבית הלבן, למרות שהם מבינים את הנזק המדיני שנגרם לראש הממשלה

לאחר ספקות וסימני שאלה רבים, הזמין הבית הלבן את ראש הממשלה בנימין נתניהו המבקר בארצות הברית לפגישה עם הנשיא ברק אובמה. ההזמה יצאה לדרך כמה שעות לפני צאתו ושל נתניהו מהארץ.

מקורביו של ראש הממשלה ניסו לדחות את הרושם הקשה שנוצר בעקבות יחס הבית הלבן, למרות שהם מבינים את הנזק המדיני שנגרם לראש הממשלה.

 ראש הממשלה בנימין נתניהו יוצא היום לביקור בוושינגטון, במסגרתו ישתתף בכנס הארגונים היהודיים. לאחר שורה של בקשות והפצרות אנשי לשכת נתניהו במטרה לתאם פגישה עם נשיא ארצות הברית ברק אובמה, נקבע כי תתקיים פגישה.

נתניהו צפוי לקרוא בנאומו במהלך הכנס ליו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, לשוב לשולחן הדיונים לחידוש המשא ומתן לשלום. בנוסף הוא צפוי להתייחס לנושא הגרעין האירני ולהעברת דוח גולדסטון למועצת הביטחון של האו"ם.

אובמה יוצא לטקס הזיכרון בטקסס

אמש הודיע הבית הלבן כי הנשיא אובמה ורעייתו יטוסו ביום שלישי לטקסס, כדי להשתתף בטקס לזכרם של 13 החיילים שנרצחו בבסיס צבאי בשבוע שעבר על ידי פסיכיאטר מוסלמי. כעת לא ברור אם ימצא הנשיא האמריקני זמן להגיע לכנס, כפי שתוכנן כבר לפני שבועות רבים. אובמה היה אמור אף לשאת נאום במהלך הכנס.

שר הביטחון אהוד ברק שמצטרף לנסיעה, יצא לארצות הברית כבר אמש בטיסה נפרדת, כפי שמחייבים נהלי הביטחון. עם סיום ביקורו של נתניהו בארה"ב ביום שלישי, הוא צפוי לטוס לפריז, שם יוועד עם נשיא צרפת ניקולא סרקוזי ולאחר מכן ישוב לישראל.