סגן שר החוץ בראיון: "האירנים מבלפים"

קרב ההתבטאויות בין ישראל לאירן עולה מדרגה היום עם ראיון תוקפני למדי שמעניק סגן שר החוץ דני איילון לרשת "סקיי" הבריטית. "מי שמבלף זאת אירן, שמנסה לשחק עם קלפים שאין לה. היהירות והרטוריקה המסוכנת והנמהרת מסתירה חולשה רבה", אמר איילון שסירב לפסול את האופציה הצבאית "אם אמצעים אחרים ייכשלו"

סגן שר החוץ איילון. "הם מבלפים" (חדשות 2)

"מי שמבלף זאת אירן, שמנסה לשחק עם קלפים שאין לה. היהירות שאנחנו עדים לה והרטוריקה המסוכנת והנמהרת מסתירה חולשה רבה" – דברים חריפים אלה אומר היום סגן שר החוץ דני איילון, בראיון לרשת הטלוויזיה הבריטית "סקיי".

סגן השר איילון סירב לפסול את השימוש באופציות צבאיות מצד ישראל או מצד מדינות אחרות נגד אירן, זאת "אם אמצעים אחרים ייכשלו".

"אם ההתנהגות וההתנהלות האירנית יימשכו כפי שהיה עד היום, ברור שהכוונה שלהם היא רק לקנות זמן ולגרום לעיכובים", הוסיף סגן שר החוץ.

דיווח: אירן ביצעה ניסוי בראשי נפץ גרעיניים מתקדמים

העיתון הבריטי "גרדיאן" דיווח הבוקר כי הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית ביקשה מאירן לספק הסברים לראיות לפיהן מדענים אירנים ביצעו ניסויים בראש נפץ גרעיני מתקדם.
 
הדיווח מצטט דו"ח סודי של הסוכנות שטרם פורסם, לפיו האירנים בחנו טכנולוגיה שתסייע לייצור ראשי נפץ קטנים יותר ותפשט את הצבת ראש הנפץ על טילים.
 
"העובדה שאירן משתמשת בחומרים מסוג זה היא עוצרת נשימה", אמר גורם אירופי המצוי בתחום הגרעין. מדובר בטכנולוגיה מתקדמת וחשאית, שקיומה נשמר בסוד בארצות הברית ובבריטניה.