תיעוד מיוחד: שגריר ישראל בטורקיה הותקף במטח ביצים

תקרית דיפלומטית חמורה בטורקיה: שגריר ישראל גבי לוי הגיע להרצאה באוניברסיטה בעיר טרבזון בצפון טורקיה, אך סטודנטים מקומיים הסתערו על השיירה בה נסע השגריר, התפרעו והמטירו ביצים על רכבו. השגריר לא נפגע, והמשיך בסדר יומו. במקום התפתח עימות אלים מול שוטרים. משרד החוץ: "לא נעים, אך לא נורא". צפו בתקרית

המשבר מול טורקיה עובר לשלב האלימות הפיזית: שגריר ישראל בטורקיה, גבי לוי, הותקף היום על ידי עשרות סטודנטים פרו-פלסטיניים בעיר טרבזון שבצפון המדינה, לאחר שהגיע לעיר במטרה לשאת הרצאה באוניברסיטה המקומית. השגריר לא נפגע פיזית, והמשיך את סדר יומו כרגיל.

הסטודנטים קראו קריאות גנאי לעבר המשלחת הישראלית, התפרעו והשליכו ביצים לעבר כלי הרכב של השיירה. שוטרים מקומיים בלמו את המפגינים, תוך שימוש בכוח רב. כמה מן המפגינים אף נעצרו והועברו באזיקים לחקירה. אנשי השגרירות עזבו את המקום בלי פגע - למעט כמה ביצים שפגעו ברכב.

"קבוצה של מתפרעים מקומיים ניסו להפריע לשגריר להגיע להרצאה באוניברסיטה המקומית", אמר היום דובר משרד החוץ יוסי לוי, לחדשות 2 באינטרנט. "הוא הותקף במטר של ביצים, אך המשטרה הטורקית פיזרה את המפגינים. תודתנו למשטרה המקומית". לדבריו, "האירוע הסתיים בשלום, והשגריר המשיך את פגישותיו כרגיל".

את התקרית עצמה כינה דובר משרד החוץ "לא נעים, אך לא נורא". הוא הדגיש כי לא היה מדובר בהתפרעות רבתי, אלא באירוע נקודתי. "משרד החוץ מגנה כל ניסיון להפריע את עבודתם של נציגינו, הם לא מפחידים אותנו", לדבריו. "נמשיך לעשות את עבודתנו בכל מקום, אך לצערי מדובר בחלק מנוף הפעילות".

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

משבר עם טורקיה -כתבות נוספות בנושא:

"לישראל אין מעמד אסטרטגי מיוחד בטורקיה"

טורקיה מגלה את בר רפאלי

ארדואן: פצצות זרחן ירדו כמו גשם על ילדים תמימים בעזה

לבני: "שיתוף הפעולה הצבאי עם ישראל - חשוב גם לטורקיה"

שר החוץ הטורקי: מקווה לחזור לדיאלוג עם ישראל

פרשנות: משבר בין ישראל לטורקיה?

טורקיה החרימה את ישראל - התמרון הבינלאומי בוטל