תמיכה מארה"ב: "דוח גולדסטון מעוות"

מועצת הביטחון של האו"ם צפויה להתכנס היום לדיון במסקנות דוח גולדסטון, לפיו ישראל ביצעה פשעי מלחמה במהלך הלחימה במבצע עופרת יצוקה אשתקד. בית הנבחרים של ארה"ב ערך דיון מקדים, קבע כי הדוח מעוות ומוטה וקרא לאובמה לפעול נגד אימוץ מסקנותיו במועצת האו"ם

עו"ד ריצ'ארד גולדסטון (AP)

ערב הדיון של מועצת האו"ם במסקנות דוח גולדסטון, קבע בית הנבחרים האמריקני כי הדוח מוטה ומעוות את המציאות. 344 נציגים הצביעו בעד גינוי הדוח לעומת 36 צירים שהתנגדו להחלטה.

על פי הצעת ההחלטה שעברה ברוב גדול, קורא בית הנבחרים לנשיא ארצות הברית ברק אובמה ולמזכירת המדינה הילרי קלינטון, לפעול נגד הדיון ובדוח ולמנוע את אימוץ מסקנותיו באו"ם.

ההחלטה נוגדת את מסקנותיו של המשפטן הדרום אפריקני היהודי ריצ'ארד גולסטון שערך את הדוח, וקבע שישראל והפלסטינים, הפרו את החוק הבינלאומי במהלך מבצע "עופרת יצוקה" שנערך ברצועת עזה לפני כשנה.

הערב: מועצת האו"ם תדון בדוח

מועצת האו"ם תקיים דיון נוסף הערב (שעון ישראל) (AP)
היום צפויה להתקיים העצרת הכללית של האו"ם שתדון במסקנות הדוח. את הכינוס זימן נשיא העצרת, נציג לוב עלי טראקי, על פי בקשת קבוצת המדינות הערביות ובתמיכה של 118 מדינות מתוך 192 החברות באו"ם.

הדיון בעצרת הכללית צפוי להיפתח בשעה חמש אחר הצהריים (שעון ישראל), ובסופו תתקיים הצבעה על טיוטת ההחלטה שגיבשו המדינות הערביות.